Redsi u dva kola imaju 9:0

Fenomenalni Suarez postigao hat-trick: Prvi strijelac Premieshipa!

Urugvajski napadač Luis Suarez postigao je tri pogotka u gostujućoj pobjedi Liverpoola nad Wiganom 4-0 u susretu 28. kola Premiershipa…

Liverpool u protekle dvije sezone niti jednom nije uspio pobijediti Wigan u prvenstvu. Ove sezone je dobio obje utakmice, doma s 3-0 i sada na stadionu Wigana 4-0.

Luis Suarezzabio je pet od sedam golova Liverpoola u te dvije utakmice. S tri pogotka u ovom ogledu, preuzeo je vodstvo na ljestvici Premiershipa s ukupno 21 golom ove sezone.

Isto tako, urugvajskom vrsnom napadaču ovo je bio treći gostujući hat-trick u Premiershipu. Po tom kriteriju su tek Michael Owen (5) i Wayne Rooney (4) uspješniji od njega.

Dodajmo kako su ''redsi'' zadnje dvije utakmice u prvenstvu dobili uz kombiniranu gol-razliku 9-0, jer su u prošlom kolu kod kuće razbili Swansea s 5-0.

Liverpool je protiv Wigana pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu. Već u drugoj minuti je Philippe Coutinho odlično ubacio za Downinga koji je glavom zabio gol. U 18. minuti, Coutinho se opet istaknuo, jer je dodao odličnu okomitu loptu prema Suarezu, koji je bez problema svladao domaćeg vratara. Za 0-3 je Suarez pogodio iz slobodnog udarca u 34. minuti. Imao je i dosta sreće, jer se lopta odbila od jednog Wiganovog igrača iz živog zida i prevarila vratara Al Habsija.

U 49. minuti, Suarez je zabio i svoj treći gol na utakmici. Odlično ga je poslužio Johnson, te se sjurio prema Al Habsiju i matirao ga poslavši mu loptu kroz noge.

Imao je i Wigan nekoliko dobrih prilika na utakmici, ali je Liverpoolov vratar Pepe Reina branio u velikoj formi. (TS)

Premierliga, 28. kolo:

Chelsea - West Brom 1-0 (Ba 28)

Everton - Reading 3-1 (Fellaini 42, Pienaar 59, Mirallas 66)

Manchester United - Norwich 4-0 (Kagawa 45, 76, 87, Rooney 90)

Southampton - QPR 1-2 (Ramirez 45+1 / Remy 15, Bothroyd 77)

Stoke City - West Ham 0-1 (Collins 45)

Sunderland - Fulham 2-2 (Gardner 37-11m, Sessegnon 70 / Berbatov 16-11m, Riether 34)

Swansea - Newcastle 1-0 (Moore 86)

Wigan – Liverpool 0-4 (Downing 2, Suarez 18, 34, 49)