Slavio i Chelsea

Man United na krilima Kagawe nastavlja put prema tituli, golčina Rooneyja!

Nogometaši Manchester Uniteda rutinski su odradili utakmicu 28. kola engleske Premierlige pobjedivši Norwich s 4-0 i to hat trickom Shinjija Kagawe...

Gosti su se odupirali vodećoj momčadi Premierlige sve do 45. minute prvog dijela kada se otvorilo. Povratnik u momčad od bizarne ozljede kuka (sudar s kamermanom) Robin van Persie je asistirao, a Kagawa postigao svoj prvi od tri današnja pogotka.

S obzirom da Norwich nije bio nikakva prijetna u prvih 45 minuta, kao ni u drugih, menadžer "crvenih vragova" Sir Alex Ferguson odlučio je iz igre izvaditi Van Persieja, kako bi ga imao što svježijeg za utakmicu protiv Real Madrida u utorak. Podsjetimo, riječ je o uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka, a prvi je susret u Madridu okončan rezultatom 1-1.

Od 76. do 87. minute dobro su na travnjaku kombinirali Wayne Rooney i Shinji Kagawa, odnosno asistent i strijelac drugog i trećeg pogotka. Po svom trećem pogotku na susretu Kagawa je postao prvi azijski nogometaš koji je u Premierligi postigao hat trick. Rooney je pak u 20 nastupa ove sezone (u Premierligi) upisao isto toliko pogodaka i asistencija (kombinirano), nakon što je u 90. minuti postavio konačnih 4-0. Zanimljivo, Norwich nije imao nijedan pokušaj udarca prema golu Uniteda!

Prednost ispred Manchester Cityja na prvenstvenoj ljestvici sada ponovno iznosi 15 bodova u korist Uniteda, koji se sada okreće spomenutoj utakmici narednog utorka protiv Reala.

Chelsea je teškom mukom na Stamford Bridgeu svladao West Bromwich pogotkom Dembe Ba u 28. minuti prvog dijela. David Luiz je jednu ubačenu loptu prema gol-aut crti glavom vratio prema Senegalcu, koji iz neposredne blizine zabija za, pokazalo se konačni rezultat.
Vratar gostiju Ben Foster je loše reagirao kod ove situacije s obzirom da je lopta koju je Luiz vratio prošla i pored njega. Inače, Foster je u konačnici upisao sedam obrana, od 19 udaraca upućenih prema njegovom golu.

Recimo i da su se navijači Chelseaja više bavili vrijeđanjem privremenog trenera njihova kluba, Rafe Beniteza, nego navijanjem za svoju momčad, pa je možda i to razlog pomalo dekoncentriranoj igri Chelseaja, pogotovo u završnici akcija.

Everton je nakon tri utakmice bez pobjede u Premierligi konačno slavio i to protiv pretposljednje momčadi prvenstvene ljestvice - Readinga. Marouane Fellaini, Steven Pienaar i Kevin Mirallas bili su strijelci u prvih 66 minuta susreta za sigurno vodstvo kluba iz Liverpoola 3-0, dok je počasni gol za goste postigao Hal Robson-Kanu u 84. minuti.
Nikica Jelavić dobio je svih 90 minuta na travnjaku, ali to nije bilo dostatno da prekine niz od sada već 12 prvenstvenih utakmica bez postignutog gola.

Od ostalih rezultata spomenimo tek treću ovosezonsku pobjedu QPR-a, posljednje momčadi prvenstvene ljestvice, koji je s 2-1 slavio kod Southamptona.

Recimo i da je naš Mladen Petrić remi svog Fulhama kod Sunderlanda (2-2) odgledao s klupe za pričuvne igrače.(TS)