Željo nije uspio

Dinamo tik do statusa nositelja: BATE ispao, Viktoria rastužila Sarajevo!

U ždrijebu četvrtog pretkola (play-offa) Lige prvaka hrvatski prvak bi mogao imati povlašteni status.

Dinamo se zahvaljujući ispadanju BATE Borisova pomaknuo jednu stepenicu prema gore na popisu sudionika kvalifikacija Lige prvaka i trenutno je šesti klub. Ukoliko bilo tko od petorke (Basel, Steaua, Celtic, APOEL, Viktoria Plzen) ispadne u trećem pretkolu, a Dinamo izbaci Sheriff, Modri će biti nositelji u ždrijebu završnog pretkola.

Još proteklog tjedna u Dinamu su trljali ruke zbog domaćeg poraza BATE Borisova od kazahstanskog Šahter Karagandyja (0:1), a istim rezultatom Bjelorusi su poraženi i na gostovanju (strijelac Zenkovič u 82. minuti).

Željezničar nije uspio napraviti iznenađenje i izbaciti favoriziranu Viktoriju iz Plzena, makar je češka momčad u uzvratu čak 70 minuta igrala s igračem manje (isključenje u 20. Prochazke). Već je dotad Viktoria vodila 1:0 golom Wagnera u 5. minuti, a potom su Česi i s igračem manje podebljali prednost (gol Petržele u 30. za 2:0). Završilo je 2:1, a jedini je pogodak za domaćina postigao u posljednjim trenucima prvog dijela Jamak. Podsjetimo da je u vatrometu pogodaka Viktoria slavila u prvoj utakmici 4:3.

Bukureštanska Steaua je na kraju vrlo lako prošla skopski Vardar. Nakon 3:0 na svom terenu, rumunjski je prvak slavio i u uzvratu s 2:1 pogocima Piovaccarija i Bourceanau.

Liga prvaka, 2. pretkolo (uzvratne utakmice):

Molde - Sligo Rovers 2:0 (Linnes 5, Coly 77), 1:0

Skenderbeu Korçe - Neftçi 1:0, 0:0 (Orelesi 116), 0:0

EB Streymur - Dinamo Tbilisi 1:3 (Danielsen 27 / Xisco Munoz 7-11m, Dvali 12, Glishić 84), 1:6

Maccabi Tel Aviv - Györi 2:1 (Ben Haim 25, Zahavi 79 / Martinez 86), 2:0

Celtic - Cliftonville 2:0 (Ambrose 16, Samaras 70), 3:0

Vardar - Steaua 1:2 (Kostovski 45 / Piovaccari 23, Bourceanu 72), 0:3

Željezničar - Viktoria Plzen 1:2 (Jamak 45 / Wagner 5, Petržela 30), 3:4

Sutjeska - Sheriff 0:5 (Cadu 13, Ricardinho 47, Fernando 52, 65, Scripcenco 86), 1:1

Daugava Daugavpils - Elfsborg 0:4 (Keene 41, Claesson 61, Hult 66, Andersson 86-11m), 1:7

Nomme Kalju - HJK Helsinki 2:1 (Ceesay 28, Quintieri 35 / Savage 64), 0:0