Uvrede Mamiću, bučne Viole

Badelj od tragičara do junaka: Dinamo s golom prednosti u Maribor!

Dinamo je pred 20-ak tisuća gledatelja s 2:1 pobijedio Maribor u prvoj utakmici 4. pretkola Lige prvaka. Strijelci za Modre bili su Čop i Badelj, koji je zabio i autogol u vlastitu mrežu...

Hrvatski prvak tako će u Sloveniju sljedećeg utorka stići s prednošću koja i nije Bog zna kakva, ali dobra je i ovakva. Jer moglo je biti i drugačije da su gosti imali prisebnijeg napadača od Beriča, čija su dva promašaja Maribor 'koštali' poraza u Maksimiru.

Upravo Berič i Milan Badelj obilježili su sraz Dinama i Maribora. Prvi tragičar, potonji junak, i to na račun ovog prvog. Kapetan Modrih u svom oproštajnom nastupu pred domaćom publikom pogodio je krajem prvog dijela u vlastitu mrežu, da bi ipak spasio stvar golom u 74. minuti kojim je Dinamu donio pobjedu i minimalnu prednost uoči uzvrata na Ljudskom vrtu.

>> Pogledajte dolazak Viola u Zagreb uz veliku zaštitu policije!

Momčad Ante Čačića povela je već u 10. minuti. Sammir je pucao s 30-ak metara, lopta se odbila na desnu stranu do Domagoja Vide koji ju je prizemno poslao na peterac, a tamo je bio Duje Čop i lakoćom pogodio za 1:0.

Dinamo je nastavio s pritiskom, ali kako je poluvrijeme odmicalo, polako su posustajali. Kazna je stigla u 39. minuti. Goran Cvijanovič je iskosa s lijeve strane izveo slobodni udarac, pucao je po zemlji, a Badelj je nespretno gurnuo loptu iza Kelave.

Čop je u 44. minuti promašio s desetak metara, Pivarić je u 66. minuti pucao koji centimetar pored vratnice, a sreća se Zagrepčanima napokon osmjehnula u 74. minuti. Čop je lijepo proigrao Badelja koji je iz drugog plana izbio sam pred Handanoviča i poentirao.

Prednost Dinama mogao je povećati Sammir koji je u 85. minuti iz slobodnog udarca pogodio vratnicu. Ipak, ne mogu Plavi pretjerano žaliti, jer u dva navrata sreća je bila na njihovoj strani. Gore spomenuti Berič najprije je pucao koji centimetar pored vratnice, a potom mu je čistu šansu obranio Kelava.

Uostalom, 2:1 je očito zadovoljilo i Čačića koji je tri minute prije kraja umjesto Sammira uveo Vrsaljka, što su tribine ispratile negodovanjem i zvižducima. (M.Š. / TS)

Tijek utakmice: Dinamo - Maribor 2:1 (Čop 10', Badelj 74' / Badelj a.g. 39')

90+4' Utakmica je završena. Dinamo je pobijedio Maribor 2:1.

90' Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade.

87' Čačić zatvara utakmicu, izlazi Sammir, a ulazi Vrsaljko. Tribine su ovaj potez trenera Dinama ispratile zvižducima.

85' Izvrsno je Sammir tukao iz slobodnog udarca, no vratnica je spasila goste.

82' Milanič je uveo srpskog napadača Komazeca umjesto tragičara Beriča.

81' Mezga je iz slobodnog udarca pucao preko gola.

78' Prva promjena kod Maribora - hrvatski veznjak Dejan Mezga ulazi umjesto Ibraimija.

77' Berič se ponovo iznenada našao sam pred Kelavom koji brani čisti zicer i spašava Dinamo.

74' GOOOL!!! Čop je fino gurnuo za Badelja koji se ubacio iz drugog plana i odmah pucao. Jasmin Handanovič bio je nemoćan, Dinamo vodi 2:1.

68' Tavares je sjajno u čistu šansu gurnuo Beriča koji je stigao do lopte prije istrčalog Kelave, no nije uspio najbolje pucati. Otišlo je koji centimetar pored vratnice.

64' Velika šansa za Dinamo. Badelj je fenomenalno pronašao Pivarića na lijevoj strani koji ulazi u 16-erac, ali puca tik uz suprotnu vratnicu.

57' Dinamo je nekoliko minuta pritiskao goste, da bi uzvratio Berič pokušajem iz daljine koji odlazi preko gola. Druga zamjena Čačića - izlazi Rukavina, ulazi Beqiraj.

47' Filipovič je tukao s distance, izgledalo je opasno, ali na kraju nije bilo potrebe za intervencijom Kelave.

46' Počeo je nastavak susreta. Čačić je iz igre povukao Jerka Leku, a uveo Ivana Peku.

45' Završeno je prvo poluvrijeme.

43' Pivarić je ubacio s lijeve strane, Rukavina krasno glavom poslao povratnu loptu za Čopa, čiji udarac odlazi pored gola.

39' GOL! Slovenci su šokirali Maksimir. Cvijanovič je prizemno ubacio na prvu vratnicu, a Badelj klizećim startom poslao loptu u vlastitu mrežuz, umjesto u korner.

35' Zamalo je Maribor izjednačio. Netko od Slovenaca poslao je 'svijeću' u kazneni prostor domaćih, obrana Modrih nije najbolje pazila i Berič se našao sam pred Kelavom. Srećom po Zagrepčane, gostujući napadač glavom je pucao preko gola.

33' Još jednom je Vida probio desnu stranu i ubacio u sredinu, no Rukavina je bio neprecizan glavom.

26' Cvijanovič je probao s vrha 16-erca, otišlo je daleko pored gola.

25' Sammir je lijepo pronašao Čopa koji s 15-ak metara puca brzopleto i slabo.

19' Filipovič je tukao iz velike daljine, ali nije bilo opasnosti za Kelavu. Bio je ovo prvi udarac Maribora prema vratima Dinama.

17' Dinamo dominira u ovim trenucima. Leko je centrirao s desne strane, a Rajčević je glavom zamalo pogodio vlastitu mrežu. Spasila ga je prisebna reakcija vratara Handanoviča, kojem je pak kod intervencije pomogla i vratnica.

15' Pivarić je ubacio s lijeve strane na drugu vratnicu za Jerka Leku, no veznjak Dinama pucao je visoko iznad vrata.

10' GOOOL!!! Sammir je tukao iz daljine u blok, a lopta se odbila do Vide koji zdesna prizemno ubacuje na vrh peterca gdje se našao Čop i poentirao za 1:0.

9' Viole provociraju domaće navijače uvredljivim povicima, a u ovim trenucima imali su i koreografiju na južnoj tribini.

7' Ademi je povukao po lijevoj strani i na kraju pucao desnom nogom sa 16 metara, ali otišlo je preko gola.

5' Bez prilika zasad. S tribina dominiraju pjesme i povici protiv Zdravka Mamića.

1' Počela je utakmica.

0' Na Sjeveru je otprilike jednako ljudi kao i na Jugu gdje su smještene gostujuće Viole. Nije jasno bojkotiraju li BBB ovu utakmicu zbog silnih zavrzlama oko kupnje karata ili su istinite priče navijača koji tvrde kako Dinamo namjerno ne pušta u prodaju velik broj ulaznica za sjevernu tribinu.

0' Izašli su službeni sastavi.

Dinamo: Kelava - Vida, Tonel, Šimunić, Pivarić - Badelj, Ademi - J. Leko (od 46. Peko), Sammir (od 87. Vrsaljko), Rukavina (od 57. Beqiraj) - Čop.

Maribor: J. Handanovič - Potokar, Rajčević, Arghus, Mejač - Mertelj, Filipovič, Cvijanovič, Ibraimi (od 78. Mezga) - Tavares, Berič (od 82. Komazec).

Sudac: Cüneyt Cakir (Turska)