Pogledajte golove!

Malaga i BATE na pragu Lige prvaka, dobar posao Udinesea!

Osim dvoboja između Dinama i Maribora, u srijedu navečer su odigrane još četiri utakmice 4. pretkola Lige prvaka, a najbolji su posao obavili nogometaši Malage i BATE Borisova…

Andalužani su pred svojim navijačima pobijedili Panathinaikos s 2-0 i stvorili si lijepu prednost pred uzvrat u Ateni sljedeći tjedan. Inače, trener grčkog kluba Jesualdo Ferreira je prije Panathinaikosa radio upravo u Malagi, ali je ostvario samo dvije pobjede u deset utakmica. Boravak u Andaluziji nije mu ostao u lijepom sjećanju, a nije ni ova večer.

Martin Demichelis u 17. i Pereira Eliseu u 34. minuti svojim su pogocima doveli Malagu na prag Lige prvaka iako je klub ovo ljeto ostao bez nekoliko važnih igrača. Treba napomenuti da je Malaga samo jednom dosad igrala protiv Grka u kontinentalnom natjecanju, u sezoni 2003/04 u Europa ligi je izbacila AEK. Sada joj se smiješi novi grčki ''skalp''.

Malaga Vs Panathinaikos 2-0, 2012 (Elim... by futbolsapiens

Istim rezultatom (2-0) bjeloruski BATE Borisov je kod kuće, uz dva pogotka Vitalija Rodionova, bio bolji od izraelskog Hapoela iz Kiryat Shmone koji je od 70. minute igrao bez isključenog Dušana Matovića.

Ciparski AEL iz Limassola u prošlom je kvalifikacijskom pretkolu izbacio beogradski Partizan, a da to nije bilo slučajno potvrdio je i u srijedu pobijedivši na svome travnjaku belgijskog prvaka Anderlecht s 2-1. Portugalac Dossa Junior je donio prednost Cipranima u 34. minuti, izjednačio je Deiudonne Mbokani u 62. minuti, ali 11 minuta kasnije je još jedan Portugalac, Melo Rui Miguel, zabio za pobjedu AEL-a. Anderlechtov napadač Milan Jovanović je u 75. minuti dobio crveni karton.

Talijanski Udinese izborio je vrlo dobrih 1-1 na gostovanju kod Brage. Srbin Dušan Bašta je doveo Udinese u vodstvo u 23. minuti, a izjednačio je Brazilac Ismaily. (TS)