I to se dogodilo

Dila Gori je napokon primila gol, na nevjerojatan način

Dilu Gori nedavno su imali prilike upoznati ljubitelji nogometa u Hrvatskoj.

Viceprvak Gruzije u dvije utakmice trećeg pretkola Europa lige izbacio je splitski Hajduk. U oba susreta Gruzijci su slavili s po 1:0, pokazavši se kao iznimno tvrda i disciplinirana momčad. Spoznali su tu činjenicu igrači Hajduka, ali i danskog Aalborga, koji im također nije uspio zabiti pogodak u 180 minuta igre (nakon 3:0 u Gruziji u uzvratu je završilo bez golova).

Dila je u prvoj utakmici play-offa (četvrtog pretkola) bila blizu toga da i deveto poluvrijeme zaredom u Europi ne primi pogodak, ali u 42. minuti ipak su poklekli, i to iz kontre nakon što su prethodno pred vratima Austrijanaca imali korner.

Munjeviti protuudar realizirao je Louis Schaub, a 1:0 je ostalo do kraja dvoboja.

Uzvrat u kojem će se Dila Gori pokušati plasirati u natjecanje po skupinama Europa lige igra se u četvrtak u Tbilisiju.