Novi pogodak Torresa

Chelsea 9 od 9: Čudesni Hazard počeo zabijati i nastavio asistirati!

Golovima Edena Hazarda i Fernanda Torresa Chelsea je s 2-0 u 2. kolu engleskog nogometnog prvenstva na Stamford Bridgeu savladao Newcastle...

Oba gola postignuta su u prvom poluvremenu. U 22. minuti je belgijski veznjak nedavno pristigao iz Lillea, Eden Hazard, realizirao jedanaesterac koji je prethodno izborio Fernando Torres nakon prekršaja Anite. Bio je to debitantski premierligaški gol Hazarda koji je u karijeri realizirao svih 10 (ligaških) jedanaesteraca koje je pucao.

Londonski plavi vodstvo su udvostručili u posljednjim trenucima prvog dijela nakon sjajne akcije Torresa i Hazarda. Odigrao je spomenuti dvojac dupli pas, a španjolski je napadač udarcem vanjskim dijelom kopačke s ruba kaznenog prostora ponašao rašlje Newcastleovog gola.

Chelsea je tako skočio na vrh premierligaške ljestvice s maksimalnih devet bodova. Podsjećamo, bluze su sredinom tjedna unaprijed odigrale utakmicu 3. kola protiv Readinga (4-2).

Hazard je u tri dosadašnje premierligaške utakmice skupio čak 6 asistencija, dok je Torresu postignuti gol bio drugi ovosezonski. (TS)

Premierliga, 2. kolo:

Chelsea - Newcastle 2-0 (Hazard 22-11m, Torres 45)
Swansea - West Ham 3-0 (Rangel 20, Michu 29, Graham 64)

Aston Villa - Everton 1-3 (El Ahmadi 75 / Pienaar 3, Fellaini 31, Jelavić 44)

Manchester United - Fulham 3-2 (Van Persie 10, Kagawa 35, Rafael 41 / Duff 3, Vidić-ag 64)

Norwich - QPR 1-1 (Jackson 11 / Zamora 19)

Southampton - Wigan 0-2 (Di Santo 51, Kone 89)

Tottenham - West Brom 1-1 (Assou-Ekotto 74 / Morrison 90)

Sunderland - Reading (odgođeno zbog jake kiše)

c 2-0 n by Futbol2101