U subotnjem dijelu programa na rasporedu je šest utakmica 1. kola Bundeslige, u kojima je bilo prilično vatreno, pogotovo u ogledima Hoffenheima i Werdera, odnosno Kölna i K'lauterna...

Zvonimir Soldo, trener Kölna, doživio je pravi šok već u 92. sekundi utakmice protiv Kaiserslauterna. Tada je, naime, pocrvenio domaći igrač Mohamed (rekord Bundeslige) napravivši prekršaj na Hofferu koji je sam jurišao prema Mondragonu.

Unatoč igraču manje, Köln je poveo u 8. minuti preko Slovenca Milivoja Novakoviča. No, nije to bio plod dobre igre i akcije, već velike greške gostujućeg vratara Sippela koji je neoprezno ispustio loptu iz ruku nakon jednog ubačaja.

Predivan je pogodak postigao hrvatski nogometaš Srđan Lakić u 70. minuti. Primio je loptu na 25 metara, okrenuo se i zabio u kut

Ipak, bolja igra povratnika u Bundesligu Kaiserslauterna se isplatila. Predivan je pogodak postigao hrvatski nogometaš Srđan Lakić u 70. minuti. Primio je loptu na 25 metara, okrenuo se i zabio u kut Mondragonove mreže. To nije bio kraj startnih muka za Soldu, a pokopali su ga Hrvati.

Ivo Iličević je povukao polukontru prema suparničkim vratima u 84. minuti, lopta se pritom odbila do Lakića, koji ju je uz pomoć jednog domaćeg igrača ugurao u mrežu s desetak metara iskosa za 2-1.

Niti na tome nije završilo jer se Iličević dvije minute prije kraja stuštio prema vratima Mondragona. Pucao je s dvadesetak metara iskosa i pogodio suprotni kut domaće mreže.

Lakić je tako kapetanski odradio cijelu utakmicu u Kölnu, a Ivo Iličević je igrao tijekom drugog dijela.

Unatoč tome što su gosti iz Bremena poveli već nakon tri minute igre, kada je Torsten Frings realizirao udarac s bijele točke, Hoffenheim je upisao laka tri startna boda (4-1).

Već do kraja poluvremena je bilo 4-1 za Hoffenheim uz, naglašeno odličnu igru bosansko-hercegovačkog dvojca Ibišević - Salihović. Pogodak potonjega u 43. minuti iz slobodnog udarca (s 25 metara) je bio i najljepši na ogledu. Ibišević je, pak, upisao pogodak i asistenciju.

U nastavku su se strasti smirile, no Hoffenheim nije niti imao potrebe za nastavak ludog ritma prema posve nesigurnom vrataru Werdera Timu Wieseu. Hrvatski nogometaš Josip Šimunić je odigrao svih 90 minua za Hoffenheim, dok je u igru za tu momčad u 62. minuti ušao Boris Vukčević, potencijalni hrvatski reprezentativac.

Kako je novi prvoligaš Kaiserslautern slavio u gostima 3-1 pri povratku u elitni razred, tako je i St. Pauli pobijedio kod Freiburga istim rezultatom. Uzeli su uvjerljivo tri boda makar su sedam minuta prije kraja gubili 1-0. No, u 400 sekundi su uspjeli zabiti tri gola. Za domaće je cijelu utakmicu na klupi proveo hrvatski nogometaš Ivica Banović.

Bundesliga, 1. kolo:

Hoffenheim - Werder 4-1 (Ba 20, Mlapa 37, Ibišević 41, Salihović 43 / Frings 3-11m)

Köln - Kaiserslautern 1-3 (Novakovič 8 / Lakić 70, 84, Iličević 88)

Borussia (M) - Nürnberg 1-1 (Idrissou 31 / Hegeler 15)

Freiburg - St. Pauli 1-3 (Cisse 78 / Boll 83, Sukuta-Pasu 89, Bartels 90)

Hannover - Eintracht 2-1 (Rausch 21, Ya 75 / Köhler 27)