Tri komada u Torinu

Juve demolirao Chelsea: Prvak Europe na rubu ispadanja!

U dvobojima petog kola skupine A Lige prvaka Juventus i Šahtar stigli su do supervažnih pobjeda.

U derbiju večeri Lige prvaka Juventus je s 3:0 slavio protiv Chelseaja, pogocima Quagliarelle, Vidala i Giovinca. Šahtar je, pak, u Danskoj pobijedio Nordsjaelland s 5:2.

Uoči posljednjeg kola u kojem će igrati Chelsea - Nordsjaelland i Juventus - Šahtar, Ukrajinci su vodeći s deset, Juventus ima devet, a Chelsea je ostao na sedam bodova. Danski prvak je s jednim bodom izvan svih kombinacija.

Juventus je zaslužio tri boda protiv Engleza (golove pogledajte ovdje) jer je u meč ušao kudikamo srčanije i borbenije. Već je u 2. minuti Lichtstainer pogodio stativu, a bolji ulaz u utakmicu Juventus je naplatio u 38. minuti. Andrea Pirlo je tada pomalo traljavo opalio sa 20-ak metara, no loptu je na putu prema vratima Čecha dotaknuo Quagliarella, promjenio smjer i prevario češkog reprezentativca za 1:0.

Chelsea se nakon toga otvorio, te je u nastavku bio bolja momčad, ali tek je tada Juventus postao još opasniji. Kontra i polukontra su potom bili kobni po Di Matteovu momčad, te su pogocima Vidal i Giovinco potvrdili veliku Juventusovu pobjedu.

Recimo da je Juventus uputio čak 26 udaraca prema suparničkim vratima (!), a od toga je čak 15 otišlo u okvir. Juventus je bio hrabar, spreman na sve, i takva igra je rezultirala da sam odlučuje o sebi u zadnjem kolu.

Šahtar je pobijedio na gostovanju u Danskoj (golove pogledajte ovdje)tamošnjeg prvaka Nordsjaellanda i time izborio prolaz u osminu finala. Može ukrajinska momčad čak i izgubiti doma u zadnjem kolu protiv Juventusa, ali ih Chelsea više ne može dostići jer je Šahtar u međusobnim ogledima s klubom iz Londona zabio gol više u gostima.

Nakon što su Danci dvaput vodili, u nastavku ogleda ipak je presudila kvaliteta Ukrajinaca.  Šahtar je do kraja zabio još četiri pogotka, a svakako treba izdvojiti onaj Williana za 3:2 kada je s vrha šesnaesterca sjajno naciljao suprotni kut danskih vratiju. Nekorektni Luiz Adriano na kraju je završio ogled s hat-trickom.

Darijo Srna je odigrao standardno svih 90 minuta, dok je Eduardo ušao u igru tek u 82. minuti. (TS)