'Šišmiši' s igračem manje

Valencia i Bayern remizirali: Mandžukić pogodio vratnicu!

Valencia i Bayern odigrali su 1:1 na Mestalli u petom kolu natjecanja po skupinama Lige prvaka...

Valencia je povela golom Sofianea Feghoulija u 76. minuti, a Bayern je izjednačio šest minuta kasnije pogotkom Thomasa Muellera.

BATE Borisov i Lille zaostaju toliko da se u zadnjem kolu više ne može dogoditi nikakav obrat, a sve se znalo još ranije poslijepodne kada je Lille slavio u Bjelorusiji 2-0.

Golove pogledajte ovdje.

S obzirom da je "u igri" bilo "tek" prvo mjesto u skupini F igrači Valencije i Bayerna su odigrali utakmicu u nešto slabijem intezitetu. Utakmicu je prilično usmjerio trenutak u 33. minuti kada je domaćin ostao s igračem manje. Tada je Barragan dobio drugi žuti karton.

Bayern je jalovo napadao, dok je Valencia imala problem igrača manje i zbog toga je s nešto manje inteziteta ugrožavala vrata Neuera. No, čak i s igračem manje Valencia je djelovala opasnije i konkretnije. Pogoci su postignuti u posljednjih petnaest minuta, pa je tako Valencia povela preko Tunižanina Feghoulija u 77. minuti.

Moramo reći da je hrvatski nogometaš Mario Mandžukić u igru ušao u 66. minuti umjesto Pizarra, te je samo pet minuta kasnije, kod rezultata 0-0, pogodio glavom stativu.

Ipak, Valencia nije zadržala vodstvo i šansu da bude broj 1 na ljestvici, jer je Bayern po primljenom pogotku zaigrao angažiranije i onako kako dolikuje momčadi s igračem manje. Nakon loših obrambenih intervencija igrača Valencije Thomas Müller je izjednačio u 82. minuti udarcem s pet-šest metara, a do kraja je mogao Bayern i slaviti pobjedu.

Svakako moramo zabilježiti ulazak u igru, tijekom nastavka, Marija Gomeza, koji je tako zaigrao za Bayern po prvi puta nakon kolovoza.

U zadnjem će kolu Bayern igrati domaći susret protiv BATE Borisova, dok Valencija odlazi kod Lillea.

Liga prvaka, 5. kolo, skupina F:

BATE - Lille 0-2 (Sidibe 14, Bruno 31)

Valencia - Bayern 1-1 (Feghouli 77 / Müller 82)

Redoslijed: 1. Bayern 10, 2. Valencia 10, 3. BATE 6, 4. Lille 3.

Tijek utakmice: Valencia - Bayern 1:1

90' Kraj utakmice.

82' GOOOL!!! Mueller je izjednačio.

76' GOOOL!!! Feghouli je doveo u vodstvo Valenciju.

71' Mandžukić je udrcem glavom pogodio vratnicu.

66' Mandžukić je ušao u igru.

62' Velika šansa za Soldada. Izašao je sam pred Neuera, ali pucao je preko gola.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

34' Crveni karton za Valenciju. Barragan je dobio drugi žuti karton.

32' Šansa za Valenciju. Neuer spašava Bayern.

18' Velika šansa za Bayern. Dante je pucao glavom nakon centaršuta iz kornera, Guaita je odlično obranio.

8' Bayern je bolje otvorio utakmicu. Za sada ima više od igre.

4' Opasna situacija pred vratima Valencije, no samo korner.

1' Utakmica je počela.

Sastavi:

VALENCIA: Guaita, Cissokho, Rami, Barragan, Ricardo Costa, Feghouli, Ever Banega, Guardado, Parejo, Tino Costa, Soldado.

Zamjene: Diego Alves, Victor Ruiz, Albelda, Viera, Bernat, Jonas, Valdez.

BAYERN: Neuer, Dante, Lahm, Badstuber, Ribery, Javi Martinez, T. Muller, Alaba, Schweinsteiger, Kroos, Pizarro.

Zamjene: Starke, Van Buyten, Rafinha, Shaqiri, Tymoshchuk, Mandžukić, Gomez.