Sedmica Arsenala

Blamaža Cityja u Južnoj Africi na debiju Pellegrinija

U južnoafričkoj Pretoriji Manchester City je izgubio s 2:0 od SuperSport Uniteda.

Bila je to prva utakmica Građana pod vodstvom novog menadžera Manuela Pellegrinija, a čileanski je strateg na poluvremenu promijenio cijelu udarnu jedanaestorku.

Niti to mu nije pomoglo, te je domaći sastav golovima Mame Nianga i Kermita Erasmusa slavio neočekivanu pobjedu.

Nogometaši Arsenala odigrali su u sklopu predsezonske turneje po Aziji prvu prijateljsku utakmicu. U Jakarti su sa 7:0 savladali indonezijski "Dream Team".

Šest golova je Arsenal zabio u drugom poluvremenu, a jedinog u prvih 45 minuta zabio je Theo Walcott. U nastavku je dvostruki strijelac bio Olivier Giroud, dok su suparničku mrežu još tresli i Lukas Podolski, Chuba Akpom, Kristoffer Olsson i Thomas Eisfeld.