Barcina četiri komada

Betis šokirao Camp Nou, a onda eksplozija oduševljenja!

Barcelona je nakon dosta straha poklonila pobjedu svojim navijačima.

Kako bi smanjila Realovih osam bodova prednosti Barcelona je jednostavno morala slaviti na svom stadionu protiv Betisa. Ušla je Guardiolina momčad u nedjeljni dvoboj sa savršenom gol-razlikom 39-0 pred svojim navijačima ove sezone

Činilo se kako su aktualni prvaci na dobrom putu. Xavi je u svome jubilarnom 400. ligaškom nastupu zabio već u desetoj minuti nakon što je prethodno Cesc Fabregas pogodio vratnicu. Samo dvije minute kasnije već je bilo 2-0 - strijelac je bio Lionel Messi nakon izvrsnog pasa Alexisa Sancheza.

Činilo se tada da je na pomolu novo klasično "razbijanje" suparnika u Barceloninom stilu, ali stvari su krenule drugim smjerom. Ruben Castro ostat će upamćen kao prvi igrač koji je ove sezone matirao Victora Valdesa na njegovom terenu nakon što je uspješno izbjegao zaleđe.

U sedmoj minuti nastavka Roque Santa Cruz je pokrenuo akciju Betisa, gurnuo loptu ka Castru na lijevom krilu, a ovaj ju je vratio Paragvajcu koji s ruba šesnaesterca sjajnim udarcem uspijeva donijeti izjednačenje Andalužanima.

Onda je krenula drama. Barca je svim silama krenula po novo vodstvo, a Betis se branio kako je znao i umio. U 71. minuti Betis je ostao s igračem manje. Messi se sjurio prema golu, a Mario Alvarez ga ruši s leđa. Sudac nije puno razmišljao i pokazao braniču gostiju drugi žuti odnosno crveni karton.

Samo četiri minute kasnije Alexis Sanchez je doveo Barcelonu u vodstvo 3:2 nakon fantastične lopte Xavija. Camp Nou je eksplodirao od sreće.

Do kraja je pobjedu Katalonaca povećao Messi pogotkom s bijele točke nakon što je lopta u šesnaestercu u ruku pogodila Josea Antonija Dorada. Messiju je to bio 19. ligaški pogodak ove sezone. Barcelona se, pak, vratila na pet bodova minusa u odnosu na vodeći Real Madrid kod kojeg gostuje u srijedu u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa kralja.

Spomenimo još da je Sporting kod kuće svladao Malagu s 2-1 pogotkom Oscara Treja u prvoj minuti sudačke nadoknade. Mate Bilić je za momčad iz Gijona igrao od 83. minute.

Primera, 19. kolo:

Barcelona – Betis 4-2 (Xavi 10, Messi 12, 86 - 11m, Sanchez 75 / Castro 32, Santa Cruz 52)
Sporting – Malaga 2-1 (Galvez 36, Trejo 90+1 / Van Nistelrooy 87)
Osasuna – Racing Santander 0-2 (Stuani 38-11m, 71-11m)
Athletic Bilbao – Levante 3-0 (Amorebieta 11, Llorente 41, San Jose 89)