Jure prema začelju

'Žuta podmornica' u 'zoni sumraka', Athletic sve bliže vrhu

U ranijem nedjeljnom programu 19. kola španjolske Primere nogometaši madridskog Atletica su na svom stadionu lakoćom pobijedili Villarreal s 3-0...

Za Atletico je ovo bila već šesta pobjeda na Vicente Calderonu ove sezone, dok je Villarreal i dalje u zoni ispadanja, na 18. mjestu. Iza njega su samo Sporting iz Gijona i Zaragoza. Također, ovo je za Villarreal bio sedmi poraz u gostima (uz tri remija). Nemaju niti jednu pobjedu na strani, a u tih deset utakmica su uspjeli zabiti samo tri pogotka.

Stvari su za Villarreal krenule nizbrdo pred kraj prvog dijela. Kolumbijac Falcao je u 40. minuti postigao prvi pogodak, a odmah početkom nastavka je u 51. realizirao jedanaesterac za 2-0. Priča je završena golom Diega pri kraju ogleda (80. minuta).

Racing iznenadio Osasunu, Athletic sve bliže vrhu

Nogometaši Racinga upisali su prvu gostujuću pobjedu nanijevši prvi domaći poraz Osasuni, dok je Athletic u Bilbau razbio Levante s 3-0 u 18. kolu Primere.

Momčad Osasune, koja je do nedjeljnih utakmica držala petu poziciju, neugodno je iznenadila vlastite navijače porazom od sastava iz donjeg dijela prvoligaškog društva, Racinga. Igrači iz Santandera slavili su s 2-0, a oba gola postigli su s bijele točke. U oba navrata siguran realizator bio je Stuani.

U dvoboju momčadi koje se bore za pozicije koje vode u europska natjecanja Athletic je u Bilbau visoko porazio Levante koji nakon sjajnog starta u sezonu ipak posustaje. U zadnjih pet utakmica doživjeli su tri poraza, dok je u istom razdoblju baskijska momčad pod vodstvom argentinskog trenera Marcela Bielse neporažena.

Amorebieta je načeo goste u 11. minuti, a za miran odlazak na odmor pobrinuo se Llorente u 41. minuti. Konačan rezultat postavio je San Jose u 89. minuti, nekoliko trenutaka nakon što je iskusni Juanfran u redovima Levantea u istoj minuti dobio dva žuta kartona i ostavio momčadi s igračem manje.
Kasnije igraju Sporting iz Gijona i Malaga, te Barcelona i Betis.