Majstorije Ville vratile 'Furiju' u život!

Susretom Španjolske i Hondurasa na Ellis Parku u Johannesburgu kompletirano je 2. kolo SP-a. U dvoboju skupine H, Španjolci su slavili 2-0...

Nakon poraza u susretu 1. kola protiv Švicarske (0-1), aktualnim europskim prvacima Španjolcima trebala je pobjeda kako bi se vratili u konkurenciju prolaska u osminu finala i do nje su na kraju došli vrlo uvjerljivo, iako je rezultatski ona mogla biti i uvjerljivije izražena.

Novopečeni napadač Barcelone Villa zabio je golove u 17. i 51. minuti. Vodeći je gol zabio nakon solo-akcije u kojoj je ušao u kazneni prostor s lijeve strane, pritom zavarao dvojicu protivničkih braniča, te onda iz pada pogodio suprotni gornji vratarov kut. Bio je to jedini postignuti gol u prvom dijelu iako ih je Španjolska mogla postići još nekoliko, posebice već u sedmoj minuti kada je Villa pogodio gredu, kao i u 33. i 34. minuti kada je dvije izgledne prilike zapucao Fernando Torres.

Svoj drugi gol na utakmici, a ukupno 40. za španjolsku reprezentaciju u 60. nastupu, Villa je zabio s ruba kaznenog prostora. Odapeo je sjajni napadač, lopta je pogodila braniča Hondurasa Osmana Chaveza i promijenila putanju, te tako prevarila vratara Noela Valladaresa.

>> VIDEO: Gonzalez doveo Čile pred vrata raja, Švicarci oštećeni!

Imao je priliku Villa zabiti i hat-trick u 62. minuti iz jedanaesterca koji je prethodno izborio Jesus Navas nakon prekršaja Emilija Izaguirrea u kaznenom prostoru, ali je njegov udarac s bijele točke prošao tik uz lijevu vratnicu Valladaresa.

Ovim porazom Honduras je izgubio i teoretske šanse za plasman u drugi krug natjecanja, te će u posljednjem kolu protiv Švicarske igrati za prestiž. Španjolska će u posljednjem kolu prolaz dalje tražiti protiv Čilea.