Nogometaši Čilea potvrdili su status favorita, te su s minimalnih 1-0 pobijedili Honduras na startu skupine H na Svjetskom prvenstvu, kojem je domaćin Južnoafrička Republika...

Mogao je Čile i uvjerljivije doći do prva tri boda, no posebno su se ispromašivali u drugom dijelu kada su upropaštavali šanse i kada su se više puta nalazili sami sa suparničkim vratarom na nekoliko metara udaljenosti.

Od prve je minute Čile preuzeo kontrolu utakmice, te su Bielsini igrači vodili igru, nabijali vlastiti ritam i lagano potiskivali Honduras sve dublje prema vlastitom golu. Zato nije čudno da su na kraju pobijedili i time prvi put osjetili strast uspjeha na Svjetskim prvenstvima nakon daleke 1962. godine. Tada su kao domaćini Mundijala osvojili treće mjesto pobjedom protiv tadašnje Jugoslavije.

Pogledajte sažetak utakmice

Strijelac jedinog pogotka bio je Jean Beausejour u 34. minuti, kada je lopta s desne strane ubačena u šesnaesterac Hondurasa od strane Isle. Nespretno je nju reagirao jedan od obrambenih igrača Hondurasa, pa se lopta od Beausejoura odbila u mrežu.

U nastavku je u 62. minuti Sanchez imao sjajnu priliku za 2-0, a nedugo je nakon toga Ponce glavom s dva metra pogodio honduraškog vratara Valladaresa. Dotični je još nekoliko puta skidao udarce Čilea koji su trebali ugaziti na Mundijal s pobjedom uz veću izraženu razliku pogodaka.

Honduras nije bio posebna prijetnja za suparnika, makar se mora priznati da im sudac ogleda Eddy Maille sa Sejšela nije dosudio očiti jedanaesterac tijekom drugog poluvremena.