Rukomet 2020
"nasjeli smo na njihovu igru"

Červar pohvalio, ali i upozorio igrače: "Ako budemo tako igrali, sigurno nećemo dobiti sljedeću utakmicu"

Izbornik je pozvao na oprez uoči sljedećeg izazova Hrvatske.

Lino Červar (Foto: Luka Stanzl/Pixsell)

Hrvatska je pobjedom protiv Crne Gore otvorila Europsko prvenstvo u rukometu. Nakon lošeg prvog poluvremena, u drugom su Kauboji potpuno okrenuli utakmicu i na kraju uvjerljivo slavili.

''Mislim da u prvom poluvremenu nismo dobro igrali, obrana je bila loša, u napadu nismo bili strpljivi. Nasjeli smo na njihovu igru, igrali su jako disciplinirano, nismo imali timsku igru. U drugom je obrana bila kudikamo jača, obrana 5-1 jako je dobro funkcionirala na čelu s Duvnjakom. Mislim da moramo čvrsto biti na nogama, ne smijemo se dizati u nebo, moramo razmišljati o Bjelorusiji. Ako budemo igrali kao u prvom poluvremenu, sigurno nećemo dobiti utakmicu. Moram pohvaliti igrače, motivirano su ušli u nastavak, sve pohvale za drugo, ali ne i prvo poluvrijeme'', rekao je Lino Červar nakon utakmice za RTL.

Luka Cindrić i David Mandić Hrvatska na Euru krenula pobjedom, uragan Kauboja slomio Crnogorce u nastavku!

Je li drugo poluvrijeme slika Hrvatske kakvu Červar želi vidjeti ili može i bolje?

''Uvijek može bolje, ali sigurno ta igra daje optimizam. Narednu utakmicu od početka treba igrati tako.''

Jeste li zadovoljni igrom rukometaša na startu Eura?

Červar tvrdi da nije bio iznenađen agresivnom i čvrstom igrom Crne Gore.

''Mi smo na to računali, ali oni su vrlo mudro igrali, napad je trajao jako dugo, mi smo nasjeli na to i imali smo problema. U drugom smo ih raširili, a obrana je postala granitna i to je odlučilo.''

Dva brza isključenja Davida Mandića malo su poremetila planove.

''Nije lako igrati pod emocijama, na silu. Moramo više igrati nogama, prekršaj mora biti kratak, a ne držati igrače, onda se to kažnjava.''

Červar je za kraj zahvalio hrvatskim navijačima koji su stigli u velikom broju. ''Pozdravljam publiku koja nam je pomogla'', rekao je.