'Katastrofa, kao da smo prvi put igrali rukomet'

Nakon još jedne dramatične utakmice, hrvatski rukometaši bili su vidno iživcirani svojim nastupom protiv Austrije.

Hrvatska je sjajno igrala prvih 25 minuta, imali smo prednost 11:5 i onda pad u igri, koji je sad već postao pravilo.

'Očigledno ne znamo drugačije odigrati. Nakon dobrog starta opet smo popustili, ali dva boda su tu i to je najvažnije. Poveli smo 5-6 razlike, imali smo 11-5 i onda su nam napravili 5-0. Kao da smo prvi put igrali rukomet. Mi smo igrali katastrofa. Mučimo se u napadu, ali bodovi su tu. Sada nam dolaze Danci i moramo pobijediti i onda sigurno ulazimo u polufinale', rekao je Ivan Čupić za Sportske novosti.

Osim igrača, još je teže bilo sve proživljavati stručnom stožeru. Vlado Šola također je 'puknuo'.

'Izgubio sam živce. Imamo više sreće nego pameti. Ne krećemo se niti u obrani niti u napadu i moramo puno stabilnije igrati. Ne igramo pametno. To smo dokazali u zadnjem napadu jer nismo pucali po golu, a može nam trebati gol razlika u slučaju jednakog broja bodova', kazao je ljutiti Šola.

Šola se osvrnuo i na isključenog trenera Austrije Sigurdssona.

'Čestitao sam čovjeku na hrabroj borbi. Izgubio je živce i zato je isključen.'

Iako je uoči Austrije kritizirao način kako igra naša obrana, Igor Vori nakon pobjede nad Austrijancima izvukao je pozitivan zaključak.

'Odlično smo odigrali 25 minuta, igrali smo sjajno i imali smo priliku razbiti ih do kraja, no onda smo promašili neke zicere i vratili ih u život pa je bilo napeto do kraja. Srećom, dignuli smo se opet kada je bilo najpotrebnije i još jednom slavili. Imamo sedam bodova i možemo biti sretni; ljudi moji pa nemamo još nijedan poraz', zaključio je Vori.