Zvonarjeva osvojila Dohu, Wozniacki bez šansi

U finalu turnira u Dohi prva tenisačica svijeta nije uspjela pružiti dobar otpor vrlo dobroj Ruskinji...

Ruska tenisačica Vera Zvonarjeva pobjednica je jakog WTA turnira u Dohi. U finalnom je meču treća igračica svijeta pobijedila prvu na WTA ljestvici, Dankinju Caroline Wozniacki. Bilo je 6:4, 6:4.

Bio je ovo osmi međusobni ogled Wozniacki i Zvonarjeve, te je sada rezultat izjednačen 4-4. Zanimljivo je da su čak pet mečeva igrale prošle godine (3-2 za Wozniacki), a ovaj finale im je bio prvi međusobni ogled u 2011. godini.

Unatoč tome što je u prvom setu imala više break-lopti (4-2), Wozniacki je izgubila taj set koji je mnogo toga odredio i u nastavku meča. Ruskinja je stopostotno iskoristila obje šanse u prvoj dionici, te dobila prvi set 6-4. Nakon toga je došla i do prednosti u drugom setu, a sve se moglo za nju zakomplicirati kod vodstva 5-3.

Kod 30-30 na servis Wozniacki ruska je tenisačica pogodila liniju paralelom (što bi u tom momentu značilo i meč-loptu za nju), ali je sudac podignuo ruku u znak "outa". Zvonarjeva je prije toga iskoristila sve pozive za provjeru loptice tako da je u tom momentu bila "pokradena" bez mogućnosti ispravke. Wozniacki je dobila taj gem za 5-4, ali je Ruskinja ostala mirna u idućem gemu, te je iskoristila drugu meč-loptu.

Zvonarjeva je time osvojila 11. WTA turnir u karijeri, dok je Wozniacki ostala na 13.