Šok: Nevidljivi Čilić pometen u prvom kolu Wimbledona!

Hrvatski tenis je već prvog dana natjecanja u Wimbledonu ostao bez dva jaka aduta. Nakon Ivana Ljubičića je ispao i 12. igrač na svijetu, Marin Čilić...

Dobra je vijest da su prve prepreke preskočile dvije tenisačice, Petra Martić i Karolina Šprem, a kao posljednja muška nada je ostao Ivan Dodig koji će u prvom kolu igrati protiv španjolskog tenisača Oscara Hernandeza.

Čilić u prvom meču ovogodišnjeg Wimbledona nije uspio osvojiti niti set, pobijedio ga je sa 6-2, 6-4, 7-6(1) njemački tenisač Florian Mayer, inače 59. igrač na svijetu. Bio je ovo njihov prvi međusobni meč u karijeri.

U cijelom meču je Čilić imao samo dvije break-prilike, dok je Nijemac bio neusporedivo opasniji na suparnički servis, te je tri puta oduzimao početni udarac Hrvatu, od čak šesnaest šansi.

>> Wimbledon: Anonimni Poljak izbacio Ljubičića, Martić prošla!

Prvi set je prohujao kraj Čilića, u drugom je 26-godišnji Mayer napravio break u pravom trenutku (kod 4-4), dok je u istoj fazi imao četiri propuštene break-prilike u trećem setu. No, u ponedjeljak ništa nije moglo zaustaviti Mayera na putu prema pobjedi, a demonstracija sile se dogodila u tie-breaku trećeg seta u kojem je Čiliću prepustio jedan jedini poen.