svaka ti čast, donna!

Kakva pobjeda Donne Vekić protiv treće na svijetu: Hrvatica pod bolovima do osmine finala OI!

Donna Vekić plasirala se u osminu finala olimpijskog turnira u Tokiju.

Donna Vekić (Foto: Afp)

Hrvatska tenisačica Donna Vekić plasirala se u osminu finala olimpijskog turnira u Tokiju nakon što je u susretu 2. kola pobijedila treću tenisačicu svijeta Bjeloruskinju Arinu Sabalenku sa 6:4, 3:6, 7:6 (3).

Vekić je u prvom kolu nakon velike borbe dobila Dankinju Caroline Garciju sa 6:2, 6:7 (2), 6:3 nakon dva sata i 48 minuta borbe.

U drugom kolu očekivala ju je wimbledonska polufinalistica i treća tenisačica svijeta Bjeloruskinja Arina Sabalenka. Bila je to nova velika drama, ali i nova pobjeda.

Nakon dva sata i 40 minuta Vekić je ostvarila veliku pobjedu te izborila plasman u osminu finala, gdje ju očekuje Kazahstanka Elena Ribakina, protiv koje još nije igrala.

Nakon što je povela s 1:0, Bjeloruskinja je već u drugoj igri imala dvije break-lopte, no Vekić je obje spasila te izjednačila na 1:1. U četvrtom gemu spasila je još jednu break-loptu, a onda u petoj igri oduzela servis trećoj tenisačici svijeta.

Matea Jelić Hrvatska ima prvu medalju na Olimpijskim igrama: Sjajna Matea Jelić ušla u finale i bori se za zlato protiv Britanke!

U idućoj igri Bjeloruskinja je imala čak četiri break-lopte za izjednačenje, no Vekić je sve izvukla. Do kraja seta Bjeloruskinja je imala još dvije lopte za obrat, ali hrvatska je tenisačica je sjajnom igrom sve obranila te osvojila set sa 6:4.

U drugom setu Bjeloruskinja je povela sa 3:0 uz jedan oduzeti servis i bila je to prednost koju više nije ispuštala.

Sabalenka je i na otvaranju trećeg seta načinila break i povela s 2:0. Donna se uspjela vratiti u osmoj igri izjednačivši na 4:4, nakon toga su obje tenisačice dobile svoje servise, pa je set, a time i meč razriješen u trinaestoj igri.

Vekić je u tie-breaku odigrala sjajno. Povela je 2:0, imala je 4:1, pa 5:2 i 6:2. Propustila je prvu meč-loptu, ali ne i drugu.

Bit će to peti međusobni dvoboj Vekić i Sabalenke, prvi nakon 2019., a hrvatska tenisačica ima prednost od 4:1.