Prvo osvojio

Marin Čilić plasirao se u svoje drugo ATP finale ove sezone: Igrat će za veliki jubilej u nedjelju

U lipnju je osvojio Stuttgart, a u nedjelju će u svom drugom finalu ove godine igrati za svoj jubilarni 20. trofej u karijeri.

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u fnale ATP turnira u Moskvi svladavši u polufinalu Litvanca Ričardasa Berankisa sa 6-3, 6-4 nakon sat i 33 minuta igre.

Za Čilića je ovo drugi ulazak u finale u ovoj godini, u lipnju je osvojio Stuttgart. Bio je to 19. osvojeni naslov u karijeri 33-godišnjeg Međugorca, a u nedjelju će u Moskvi pokušati stići do jubilarnog 20. i to u svom 34. finalu.

Dva od dosadašnjih 19 naslova Čilić je osvojio upravo u Moskvi gdje je bio pobjednik 2014. i 2015. godine.

Za prvi set odlučujućim se pokazao sam početak. Čilić je u prvom gemu uspio spasiti dvije "break-lopte", da bi odmah u sljedećoj igri oduzeo servis Litvancu, a to se pokazalo bio i jedini "break" u toj dionici igre. Imao je Čilić još tri prilike za oduzimanje servisa Berankisu kod rezultata 4-1 koje nije iskoristio.

Mučio se na startu drugog seta

Početak drugog seta bio je mnogo neugodniji jer je Berankis oduzeo servis Čiliću, no Čilić je u sljedećoj igri odmah uzvratio, da bi svaki igrač držao svoj početni udarac do rezultata 4-4. Tada je Litvanac iskazao stanovitu nervozu na svom servisu što je Čilić znao iskoristiti za "break" i servis za meč. Berankis je s nekoliko dobrih poteza stigao do 15-40 te je stvorio dvije prilike za povratak u dvoboj, no Čilić je odgovorio na pravi način. S četiri odlična prva servisa otklonio je prijetnju i stigao do pobjede.

U finalu će Čilić igrati protiv pobjendika ogleda dvojice Rusa, Aslana Karaceva i Karena Hačanova. Zanimljivo, dosada se sa svakim od njih susreo po jednom i ostvario pobjedu i to u Cincinnatiju. Hačanova je svladao 2018., a Karaceva ranije ove godine.

POLUFINALE:

MARIN ČILIĆ (HRV/6) - Ričardas Berankis (Lit) 6-3, 6-4

Prati nas na Instagramu!
Nogometaši Hajduka i Osijeka su saznali imena potencijalnih protivnika u 3. pretkolu Konferencijske lige.

Ako momčad Gennara Gattusa opravda ulogu favorita i svlada HB Torshavn, onda ih u trećem pretkolu čeka poraženi iz dvoboja Trabzonspor - Ružomberok.

Što se pak tiče Osječana, oni prvo moraju svladati Levadiu iz Tallinna, a onda u trećem pretkolu idu na pobjednika dvoboja između Zire i DAC.

📷 AFP
Rijeka saznala ime potencijalnog protivnika u 3. pretkolu Europske lige, a to će biti pobjednik dvoboja Šerif - Elfsborg.

📷 AFP
Domagoj Vida se nakon 14 godina oprostio od igranja za hrvatsku nogometnu reprezentaciju, a u nizu reakcija je i ona Matea Kovačića koji mu je posvetio zaista prekrasnu objavu.

"Koliko god mi ovo teško palo, a tebi sigurno još puno teže, baš sam sretan što smo imali priliku zajedno boriti se za najljepši dres i proslaviti najveće trenutke hrvatske reprezentacije. Voli te Kova!", poručio je Kovačić. ❤️🇭🇷