Čilić: Veliko je zadovoljstvo vratiti se protiv ovakvog protivnika

Marin Čilić ponudio je svoje viđenje meča u kojem je svladao Rusa Mihaila Južnija 6-2, 1-6, 7-5 u polufinalu ATP turnira u Marseilleu...

Čilić je u prvom setu imao 10 izravnih poena, Južnij samo četiri. Hrvatski tenisač lako je osvojio prvi set, ali Južnij je od početka drugog počeo puno bolje igrati i servirati. Izgubio je 11. tenisač svijeta samo jedan gem u drugom setu, a u trećem je, pri vodstvu 5-3, stigao i do meč-lopte. Čilić je zabio as kojim je započeo preokret. Osvojio je naš tenisač četiri gema zaredom i svladao Južnija prvi puta u petom ogledu.

''Veliko je olakšanje i zadovoljstvo što sam se mogao vratiti protiv ovakvog protivnika. Dugo sam čekao svoju šansu i vrlo sam zadovoljan mentalitetom koji sam pokazao na terenu. Borio sam se kako bih dočekao i izborio šansu, iako nisam igrao svoj najbolji tenis'', izjavio je Čilić.

''Od početka drugog seta do rezultata 4-2 u trećem, Južnij je igrao ekstremno dobro. Gotovo u svakom gemu bi zabio dva asa. Natjerao me Južnij na težak i naporan posao na terenu, ali ipak sam dočekao svoju priliku za povratak i iskoristio je'', dodao je Čilić, koji će u finalu igrati protiv prvog nositelja, Šveđanina Robina Söderlinga.