Čilić 2010. započeo pobjedom u 'njegovom' Chennaiju

U svom prvom meču u novoj godini najbolji je hrvatski tenisač, Marin Čilić, pobijedio Rusa Igora Kunjicina 6-2, 6-4 u dvoboju prvog kola ATP turnira u indijskom Chennaiju...

Međugorcu, drugom nositelju turnira i 14. tenisaču svijeta, za pobjedu su trebale 73 minute. Bio je to njegov prvi sraz s 28-godišnjim Rusom, trenutačno 104. tenisačem ATP ljestvice.

Čilić je stiskao suparnika na svakom njegovu servisu ne dopustivši mu niti najmanje opuštanje. Breaknuo ga je u trećem i petom gemu prvog seta otišavši potom na 5-1 vodstvo.

Onda je ponovno oduzeo servis Rusu na samom početku drugog seta. Prednost je održao do kraja i dalje pritiskajući servis Kunjicina, kojem na svom servisu nije dopustio niti jednu break-loptu. Sam je iskoristio tri od osam prilika. Meč je završio s prvom meč-loptom.

U drugom kolu Čilić čeka boljeg protivnika iz dvoboja britanskog kvalifikanta Jamesa Warda i Španjolca Marcela Granollersa. S obzirom da brani naslov iz prošle godine, Čilić je odigrao prvi meč glavnog turnira.