ATP Rim: Čilić slomio Staracea, prošao u 2. kolo

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić uspješno je startao na ATP turniru iz Masters 1000 serije u Madridu. U 1. kolu je izbacio Talijana Potita Staracea...

Međugorac je slamao otpor 41. igrača svijeta sat i 34 minute za konačnih 7-6(5), 6-4. Sljedeći će mu suparnik na zemljanim terenima glavnog španjolskog grada biti bolji iz ogleda Argentinca Juana Martina del Potra i Rusa Mihaila Južnija.

Jedinu priliku za break u prvom je setu imao Čilić, no nije je uspio iskoristiti, pa je odluka pala u tie-breaku. Tu je Starace bio u boljoj poziciji budući da je vodio s 5-3, no 19. svjetski tenisač je s četiri poena u nizu prebacio vodu na svoj mlin.

I dok su oba tenisača u prvom setu čvrsto držala svoje servise, u drugom je setu uslijedila sasvim drugačija slika. Dva je puta Čilić radio obrat da bi oba puta već u sljedećem gemu ispuštao svoj servis. U sedmom je gemu prvi hrvatski reket došao i do trećeg breaka koji je napokon i uspio obraniti, a potom i zaključiti priču.

Bio je ovo drugi međusobni meč ovih tenisača u karijeri i prva Čilićeva pobjeda. Starace je bio bolji prije tri godine u Rimu.

Podsjetimo, ranije u ponedjeljak je Ivo Karlović u 1. kolu izgubio od Francuza Gaëla Monfilsa, dok će Ivan Ljubičić u utorak igrati protiv još jednog francuskog tenisača, Gillesa Simona.