ATP München: Čilić sredio Zeballosa, ušao u četvrtfinale

Sat vremena i 50 minuta trebalo je hrvatskom tenisaču Marinu Čiliću da obavi posao u 2. kolu ATP turnira u Münchenu i plasira se u četvrtfinale...

Međugorac je sa 6-3, 7-6(7) nadigrao 113. igrača svijeta, Argentinca Horacija Zeballosa u njihovom prvom međusobnom meču. Za plasman u polufinale Čilić će u petak igrati protiv boljeg iz dvoboja Rusa Nikolaja Davidenka i Nijemca Juliana Reistera.

Čilić je s dva breaka i bez ijedne pružene prilike suparniku za oduzimanje servisa projurio prvim setom, ali nastavak ogleda mu je ipak donio teži posao. Zeballos je u petom gemu drugog seta uspio iskoristiti jedinu break-loptu u meču, ali 21. igrač ATP-ove ljestvice mu je uzvratio u osmom gemu, izjednačivši na 4-4.

Tie-break je na koncu odlučivao o pobjedniku seta, a u Čilićevom je to slučaju značilo i meča. Prvi hrvatski reket je mogao i ranije okončati priču, ali je na kraju iskoristio četvrtu meč-loptu i plasirao se među osmoricu najboljih na turniru na kojem je lani igrao u finalu.

Turnir u bavarskoj prijestolnici se, podsjetimo, igra na zemljanoj podlozi, uz 450.000 eura nagradnog fonda.