prekasno buđenje

Rubljov razbio Thiema i oprostio se od Londona: Mektić s porazom u polufinale

Andrej Rubljov razbio je pobjednika US Opena Dominica Thiema, ali i ispao iz daljnjeg natjecanja.

Ruski tenisač Andrej Rubljov pobijedio je u dvoboju trećeg kola "London 2020" skupine ATP finala u Londonu Austrijanca Dominica Thiema sa 6-2, 7-5 za sat i 15 minuta igre.

Bio je to dvoboj bez rezultatskog značaja, treći igrač svijeta Thiem je već ranije osigurao polufinale, a Rubljov s dva poraza bio bez šansi za prolaz.

Ipak, 23-godišnji Rus je htio svoj debitantski nastup na ATP finalu okončati pobjedom, bio je motiviraniji i agresivniji, pogotovu u prvom setu koji je dobio sa 6-2 za samo 26 minuta igre, ne napravivši nijednu neprisiljenu pogrešku.

U drugom je Rubljov vodio s 4-2, Thiem se vratio, ali je Rus nakraju bio precizniji i s manje pogrešaka, pa iz Londona odlazi sa 130.000 eura i 200 ATP bodova.

Bio je ovo njihov sedmi međusobni sraz i četvrta pobjeda Rubljova.

Thiem će tako nakon pobjeda nad Tsitsipasom i Nadalom ipak s porazom u polufinale, dok će večerašnji okršaj Rafaela Nadala i Grka Stefanosa Tsitsipasa iznjedriti drugog putnika u polufinale.

gol expired Jon Jones zaprepastio fanove transformacijom, već je sada teži od Miočića: "Uskoro sam spreman. Novi prvak" divider

Hrvatski tenisač Nikola Mektić i Nizozemac Wesley Koolhof nisu uspjeli ostvariti i treću pobjedu u skupini "Mike Bryan" na ATP finalu u Londonu, bolji od njih bili su Poljak Lukasz Kubot i Brazilac Marcelo Melo sa 6-4, 6-7 (2), 10-8.

Mektić i Koolhof su i prije ovoga susreta osigurali prolazak u polufinale s prvog mjesta u skupini, dok su Kubot i Melo izgubili izglede za prolazak dalje.

Ipak, dvoboj je bio vrlo kompetitivan, Mektić i Koolhof odmah u drugoj igri nisu iskoristili tri "break-lopte" da bi cijenu za to platili u petoj kada je Mektić izgubio svoj početni udarac. To je poljsko-brazilskoj kombinaciji bilo dovoljno za osvajanje prvog seta.

U drugom setu Mektić i Koolhof uspjeli su ostvariti "break" i povesti sa 4-2, no kada je servirao za poravnanje u meču i Koolhof je pokleknuo na svom početnom udarcu, pa je o pobjedniku drugog seta odlučivao "tie-break" u kojemu je hrvatsko-nizozemska kombinacija dominirala od početka.

gol expired Ikona HNL-a: "Jadnici i sitne duše, Hrvatsku nitko nije htio, dođe Dalić i narugamo se sa svima" divider

Kubot i Melo uspjeli su se sa tri uzastopna osvojena poena o odlučujućem setu odvojiti na 7-4 te zadržali tu prednost iako su Mektić i Koolhof smanjili na 9-8 i kod tog rezultata na servisu je bio Mektić. No, tada je Kubot odlično reternirao i ostavio Mektića bez izgleda na voleju.

Od 19 sati će u posljednjem susretu ove skupine za drugo mjesto i ulazak u polufinale izravno igrati Amerikanac Rajeev Ram i Britanac Joe Salisbury protiv Nijemaca Kevina Krawietza i Andreasa Miesa.

Mogući suparnici Mektića i Koolhofa u subotnjem polufinalu su i Mate Pavić te Brazilac Bruno Soares, a to će ovisiti o raspletu skupine "Bob Bryan" u petak.

Andrej Rubljov (Rus/8) - Dominic Thiem (Aut/3) 6-2, 7-5

21.00 sat Rafael Nadal (Špa/2) - Stefanos Tsitsipas (Grč/6)

1. Dominic Thiem 3 2 1 4:3 38:40
2. Stefanos Tsitsipas 2 1 1 3:3 32:30
3. Rafael Nadal 2 1 1 2:2 24:21
4. Andrej Rubljov 3 1 2 3:4 33:36

Prati nas na Instagramu!
Nogometaši Hajduka i Osijeka su saznali imena potencijalnih protivnika u 3. pretkolu Konferencijske lige.

Ako momčad Gennara Gattusa opravda ulogu favorita i svlada HB Torshavn, onda ih u trećem pretkolu čeka poraženi iz dvoboja Trabzonspor - Ružomberok.

Što se pak tiče Osječana, oni prvo moraju svladati Levadiu iz Tallinna, a onda u trećem pretkolu idu na pobjednika dvoboja između Zire i DAC.

📷 AFP
Rijeka saznala ime potencijalnog protivnika u 3. pretkolu Europske lige, a to će biti pobjednik dvoboja Šerif - Elfsborg.

📷 AFP
Domagoj Vida se nakon 14 godina oprostio od igranja za hrvatsku nogometnu reprezentaciju, a u nizu reakcija je i ona Matea Kovačića koji mu je posvetio zaista prekrasnu objavu.

"Koliko god mi ovo teško palo, a tebi sigurno još puno teže, baš sam sretan što smo imali priliku zajedno boriti se za najljepši dres i proslaviti najveće trenutke hrvatske reprezentacije. Voli te Kova!", poručio je Kovačić. ❤️🇭🇷