Svjetsko nogometno prvenstvo 2022
Svima je stalo srce

VIDEO Pogledajte trenutak koji je Hrvatskoj umalo donio prvo mjesto u grupi!

Maroko je pobijedio Kanadu (2:1), ali Kanađani su umalo izjednačili i oduzeli im prvo mjesto skupine F.

Maroko - Kanada (Foto: Afp)

Nogometaši Maroka pobijedili su Kanadu s 2:1 u susretu 3. kola i kao prvoplasirana momčad skupine F osigurali su plasman u osminu finala Svjetskog prvenstva.

Marokanci nisu mogli zamisliti bolje otvaranje susreta. Već u 4. minuti susreta poveli su pogotkom Ziyecha nakon katastrofalne pogreške Milana Borjana. Već u 23. minuti povećali su na 2:0, ali do kraja susreta Kanađani su uspjeli smanjiti na 2:1.

Milan Borjan VIDEO Borjan katastrofalno pogriješio: Pogledajte kako je Maroko rano zabio Kanadi divider

Pred kraj prvog poluvremena Aguerd je poslao loptu u svoju mrežu i donio dašak nade Kanađanima, koji su u 72. minuti susreta bili nadomak drugog pogotka. Nakon jednog kornera Hutchinson je pogodio gredu, odbila se lopta na gol-crtu, ali nije punim obujmom prešla crtu.

Šteta, da je Kanada uspjela izjednačiti i izdržati do kraja susreta, Hrvatska bi grupnu fazu natjecanja okončala na prvom mjestu skupine, a to bi joj donijelo i lakši put u nokaut-fazi Svjetskog prvenstva.

Sjajnu šansu Kanade možete vidjeti OVDJE.

Hrvatska osvojila drugo mjesto u skupini F Svjetskog prvenstva. Što kažete?