Svjetsko nogometno prvenstvo 2022
Impresivnih sedam bodova

Maroko pobijedio Kanadu i osvojio prvo mjesto u hrvatskoj skupini Svjetskog prvenstva

Reprezentacije Kanade i Maroka sastale su se u trećem kolu skupine F Svjetskog prvenstva, završilo je 1:2.

Maroko pobijedio Kanadu (Foto: Afp)

Pobjednik skupine F na Svjetskom prvenstvu je reprezentacija Maroka koja je u trećem kolu pobijedila Kanadu s 2:1 i grupnu fazu završila sa sedam bodova.

U dvoboju Maroka i Kanade već nakon 23 minute dvoboja marokanci su imali dva gola prednosti. U 4. minuti početničku pogrešku vratara Milana Borjana iskoristio je Hakim Ziyech. Borjan je izašao iz kaznenog prostora i dodao loptu Ziyechu na 30 metara, a ovaj ga je preciznim udarcem prebacio za vodstvo.

U 23. minuti Hakimi je dugim dodavanjem izbacio Youssefa El Nesyrija, a marokanski napadač je odlično primio loptu i u sprintu došao do kaznenog prostora te sa 12-13 metara pogodio bliži kut pokraj loše postavljenog vratara Borjana.

U 40. minuti Kanađani su smanjili zaostatak. Po lijevom boku prošao je Sam Adekugbe i poslao loptu prema kaznenom prostoru. Na putu se ispriječio Nayef Aguerd promijenio putanju lopte i pogodio bliži kut svojih vrata.