Svjetsko nogometno prvenstvo 2022
Kakvo primanje

VIDEO Pogledajte gol kojim je Japan šokirao Njemačku: Neuer tu ništa nije mogao!

Japan je iznenađujuće pobijedio Njemačku u prvom kolu skupine E Svjetskog prvenstva.

Takuma Asano (Foto: Afp)

Drugo veliko iznenađenje na Svjetskom prvenstvu dogodilo se ove srijede. Nakon što je u utorak Saudijska Arabija šokirala Argentinu, u prvom kolu skupine E Japan je preokretom svladao Njemačku s 2:1.

Nijemci su na poluvremenu vodili, ali Japanci su u nastavku demonstrirali svoj neslomljivi duh i uzeli ne jedan, nego sva tri boda.

Došli su do izjednačenja u 75. minuti, a osam minuta kasnije i do, kako se ispostavilo, pobjedničkog pogotka. Bio je slobodan udarac za Japance na njihovoj polovici, izveo ga je Ko Itakura, i to kako - uputio je dugu loptu koja je letjela zrakom 40-50 metara prije negoli ju je prihvatio Takuma Asano. Napadač koji inače igra u njemačkoj Bundesligi za Bochum u primanju je stekao prednost pred njemačkim braničem Nicom Schlotterbeckom, približio se golu i iskosa s desne strane neobranjivo pogodio.

Bio je to udarac u prvi kut Manuela Neuera, ali ništa tu nije mogao učiniti kapetan njemačke reprezentacije, šut je bio suviše jak i precizan.

Pobjednički gol Japana pogledajte OVDJE.