Čeka ih kazna?

FOTO Što će FIFA reći na ovo? Bale i društvo igrali s motivom duginih boja unatoč zabrani

Iran je pobijedio Wales s 2:0 u susretu 2. kola Svjetskog prvenstva.

Gareth Bale (Foto: Afp)

Iranski nogometaši svladali su Wales s 2:0 u dramatičnoj završnici 2. kola skupine B Svjetskog prvenstva u Katru.

Prvo je poluvrijeme završilo bez pogodaka, vidjeli smo tek po jednu ozbiljnu šansu s obje strane, a onda je u završnici drugog poluvremena počelo sijevati sa svih strana.

Ključni trenutak utakmice bilo je opravdano isključenje velškog vratara Waynea Hennesseyja, koji je napravio brutalan prekršaj nad iranskim nogometašem.

Wales - Iran Dramatična završnica u Katru: Iranci srušili Wales s dva pogotka u sudačkoj nadoknadi divider

Velšani nisu uspjeli izdržati do kraja utakmice s igračem manje na terenu, a u razmaku od dvije minute primili su dva gola i tako upisali prvi poraz.

Prije utakmice Gareth Bale i suigrači izašli su na zagrijavanje u opremi s duginim bojama. Na bijelim majicama pruge su bile u duginim bojama, a svakako će biti zanimljivo ispratiti što će FIFA reći na taj potez.

Također, Velšani su na teren izašli u bijelim trenirkama koje su na rukavima imale pruge u duginim bojama.

Iranski nogometaši VIDEO Iranci otpjevali himnu, navijači neutješno plakali: Jedna djevojka poslala moćnu poruku divider

Podsjetimo, prije nekoliko dana krovna nogometna organizacija zabranila je europskim reprezentacijama da njihovi kapetani nose trake u duginim bojama.