Svjetsko nogometno prvenstvo 2022
Maratonska utakmica

Amerikanci pokazali kvalitetu u prvom poluvremenu, ali Bale i društvo uspjeli doći do vrijednog boda

SAD i Wales remizirali su 1:1 u prvom kolu grupe B Svjetskog prvenstva u Katru.

Nogometaši SAD-a i Walesa odigrali su 1:1 (1:0) u dvoboju prvog kola skupine B na Svjetskom prvenstvu kojem je domaćin Katar.

Amerikanci su potpuno dominirali tijekom prvog poluvremena te su bolju igru okrunili pogotkom u 36. minuti. Pulišić je asistirao, a golom je lijepu i brzu akciju završio Timothy Weah.

Slavlje Nizozemaca Nizozemci teškom mukom do vrijedne pobjede, slomili Senegalce u posljednjih 10 minuta divider

U nastavku su se uloge na travnjaku posve promijenile. Wales je pritiskao i napadao te tražio izjednačenje, dok su Amerikanci čekali svoju šansu iz kontranapada. Sredinom drugog dijela odlične dvije šanse za Wales su propustili Davies i Moore.

gol expired FIFA odredila suca za utakmicu Hrvatske i Maroka: Ostao nam je u dobrom sjećanju divider

Do izjednačenja Wales je ipak došao u 82. minuti. Zimmerman je napravio prekršaj na Baleu u svom šesnaestercu, a sam je Gareth Bale pogodio s bijele točke za konačnih 1:1.

Steve Nzonzi Upoznajte katarsku ligu: Posljednje utočište nogometnih asova, a jedan je igrao finale protiv Vatrenih divider

Bio je ovo prvi neodlučeni rezultat na ovom prvenstvu. Velšanima je ovo bila prva utakmica na svjetskim prvenstvima nakon 1958. godine. Te godine su, inače, po prvi i do Katra jedini put nastupali na svjetskoj nogometnoj sceni.

Saša Lugonjić Ostala su samo dva dana do Maroka, a evo tko bi mogao odlučiti pitanje pobjednika divider

U ovoj skupini B, ranije tijekom ponedjeljka, Engleska je pobijedila Iran 6:2. U drugom kolu će, 25. studenoga, igrati Wales i Iran (11 sati) te Engleska i SAD (20 sati).