Svjetsko nogometno prvenstvo 2022
Imao najbolju šansu

Nikola Vlašić otkrio zašto je izašao na poluvremenu: "Ne znam, da sam bar podigao loptu"

Hrvatska je na otvaranju Svjetskog prvenstva osvojila bod i sada slijedi teška bitka u skupini F.

Nogometaši Hrvatske i Maroka podijelili su bodove (1:1) na otvaranju Svjetskog prvenstva u Katru. Nikola Vlašić imao je najbolju priliku na utakmici u prvom poluvremenu, ali njegov udarac skinuo je vratar Maroka.

"Golman je refleksno reagirao. Da sam bar podigao loptu. Žao mi je što to nije ušlo u mrežu", kratko je objasnio Vlašić najbolju priliku na utakmici.

"Bila je teška utakmica. Obje su ekipe bile tvrde u obrani. Bilo je teško naći prostora u napadu, ali šta je tu je. Idemo dalje. Nismo izgubili, to je važno. Nažalost, nismo pobijedili, ali sve je još uvijek u našim rukama.

Morao je na poluvremenu izaći na poluvremenu jer je osjetio bolove. Zamijenio ga je Mario Pašalić:

"Malo osjećam list, vidjet ćemo što će biti", zaključio je Vlašić.

Jeste li zadovoljni bodom protiv Maroka?

Ukupno glasova:

Joško Gvardiol zaigrao je od prve minute u tandemu s iskusnim Dejanom Lovrenom.

"Krenuli smo malo u grču, pri kraju prvog dijela smo uzeli stvari u svoje ruke, no nismo uspjeli postići. Oni su čvrsta ekipa, bilo je teško, imali smo još koju šansu, no moramo se zadovoljiti bodom

"Ništa nije gotovo. Analizirat ćemo sve što treba, maksimalno se pripremiti i idemo po tri boda", zaključio je.

Već u nedjelju, od 17 sati hrvatska nogometna reprezentacija igra utakmicu 2. kola skupine F protiv Kanade.

gol expired Dalić o bodu protiv Maroka: "Očekivao sam bolju igru prema naprijed" divider

Od prve minute krenuo je i Mateo Kovačić koji tvrdi da je podjela bodova najpošteniji ishod utakmice:

"Prva utakmica, bilo je teško. Rezultat je pošten, nije bilo nekih šansi, moramo se poboljšati, no idemo korak po korak, rekao je pa dodao:

Nedostajalo nam je odlučnosti prema naprijed. Prva je utakmica, težili smo kontroli, bez previše odlazaka prema naprijed. Analizirat ćemo ovu utakmicu i biti bolji u drugoj, zaključio je hrvatski veznjak za HRT.