Svjetsko nogometno prvenstvo 2022
''Nismo igrali kako treba''

Modrić objasnio koji je bio plan i dogovor nakon prvih 45 minuta: ''Livi je pokazao svima kakav je golman''

Luka Modrić prokomentirao je utakmicu protiv Japana i posebno nahvalio Dominika Livakovića.

Hrvatska je nakon velike drame slavila protiv Japana tek nakon jedanaesteraca u osmini finala Svjetskog prvenstva u Katru.

Japanci su se odlično držali cijelu utakmicu, a pogotovo u prvom poluvremenu kada nas je Maeda iznenadio pogotkom u 43. minuti susreta. Izbornik Zlatko Dalić uspio je podići duh svojih izabranika i ekspresno smo se vratili preko Perišića u 55. minuti.

gol expired Oduševljeni Dalić poslao poruku cijelom svijetu: "Nikad nemoj podcijeniti Hrvate jer ćeš požaliti!" divider

Nakon 70. minute kao da su se obje momčadi pomirile da će se pobjednik saznati u produžecima, ali i nakon njih stajao je isti rezultat – 1:1.

Na kraju je Livaković pokazao svoju kvalitetu i zašto zaslužuje broj jedan reprezentacije.

Luka Modrić izašao je iz igre u 99. minuti susreta, ali bodrio je svoje suigrače s klupe.

gol expired Vlašić puca od sreće: "Vježbali smo penale! Kad ti golman obrani tri, ne možeš ne pobijediti" divider

''Izgleda da mi ne možemo bez drame. Sretni smo, presretni što smo četvrtfinalu. Bila je jako teška utakmica od početka do kraja protiv jedne jako neugodne ekipe. Danas smo vidjeli da nisu slučajno slavili protiv Njemačke i Španjolske. Dobri su trkački, nije nam bilo lako, nismo igrali na našem nivou kako mi znamo. Imali smo nekoliko prilika u prvom poluvremenu, da smo uspjeli prvi zabiti, možda bi to sve drugačije izgledalo'', rekao je Luka pa nastavio:

''Na kraju smo došli do tih penala, gdje je Livi bio čudo danas'', poručio je nasmijani Modrić.

Dominik Livaković Heroj Livi podsjetio na Rusiju: "Nastavio sam tamo gdje je Subašić stao'' divider

Plan je bio bazirati se na ubačaje

Koji je bio plan u drugom poluvremenu s obzirom na to da ste bili u rezultatskom minusu?

''Nismo igrali kako treba, mislim da smo u utakmicu ušli dosta dobro, ali pri kraju poluvremena nismo bili pravi. Drugo poluvrijeme dogovorili smo se da ćemo se dići puno više gore, da se ne spuštamo i da ne budemo u našoj polovici kada smo u posjedu. Morali smo malo promijeniti igru, morali smo imati puno ubačaja na Petkovića, Budimira i Livaju.''

Ovi scenariji podsjećaju na Rusiju.

Ivan Perišić Hrvatska je u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva! Vatreni još jednom prošli nakon 11-eraca! divider

''Pa podsjećaju. Skidamo kapu Livom danas, obranio je tri penala, pokazao je svima kakav je golman. Svaka mu čast, odveo nas je u četvrtfinale. Vidjet ćemo tko nas čeka, Brazil ili Južna Koreja. Ništa nije sigurno, nogomet je nepredvidiv sport. Tko god dođe, neće mu biti lako, svakako ćemo mi biti bolji nego što smo bili danas'', zaključio je naš kapetan.