Svjetsko nogometno prvenstvo 2022
Dvostruki asistent

Perišić nakon utakmice: ''Idemo na pobjedu protiv Belgije, drugačije ne znamo, nema kalkuliranja''

Ivan Perišić osvrnuo se na utakmicu protiv Kanade, u kojoj je upisao dvije asistencije.

Ivan Perišić (Foto: Afp)

Hrvatska je slavila 4:1 protiv Kanade u sklopu drugog kola skupine F Svjetskog prvenstva u Katru. Vatreni su loše krenuli u susret, već nas je u drugoj minuti šokirao Daviesov pogodak, ali uspjeli smo se sabrati i vratiti u susret.

gol expired Livaja pogodak posvetio tragično preminulom ocu: "Bilo je dosta teško" divider

Poništeni Kramarićev gol u 26. minuti dao je naznačiti da se polako vraćamo u susret, a već smo do poluvremena preokrenuli utakmicu u svoju korist golovima Kramarića u 36. minuti i Livaje u 44. minuti susreta.

Ivan Perišić dvaput je bio asistent danas, ali bio je i blizu pogotka kada je pogodio vratnicu krajem utakmice.

Dejan Lovren Lovren o šokantnom početku i razgovoru u svlačionici: ''Bio je veliki pritisak na nama'' divider

Komentar nakon susreta za HRT dao je naš dvostruki asistent danas, Ivan Perišić.

''Kao što sam rekao, vidjet ćete puno bolju Hrvatsku u drugoj utakmici. U prvoj smo se više fokusirali na obranu jer smo znali da Maroko ima dobre igrače u kontri i polukontri, ali s druge strane smo vidjeli da to nismo mi. Moramo nametnuti svoju igru kao danas, iako smo danas loše ušli u susret jer su oni promijenili sistem, ali poslije smo se dobro vratili, dominirali i pošteno pobijedili'', rekao je Ivan.

gol expired Kramarić: ''Hvala izborniku Kanade! Napravili smo im to što su oni htjeli nama'' divider

Zaista velika tri boda, što očekujete od Belgije?

''Puno se lakše diše nakon utakmice, ova tri boda daju nam snage i vjetar u leđa. Kažem, sve je na nama, ne smijemo izgubiti protiv Belgije, ići ćemo na pobjedu jer drugačije ne znamo igrati.''

Bitna nam je i gol-razlika, pogotovo nam je dobro došao taj četvrti pogodak.

Hrvatska nogometna reprezentacija Hrvatska u sjajnoj situaciji pred posljednje kolo: Ovisimo sami o sebi, ovo su kalkulacije! divider

''Nećemo igrati na to. Kao što kažem, ići ćemo na pobjedu. Igramo u isto vrijeme, slušat ćemo što se događa na drugoj utakmici. Moramo biti pametni, ali to je to. Kada igramo ovako, nema straha'', poručio je Perišić.