Hrvat skuplja bodove

Zubčić oduševio u Garmisch Partenkirchenu: Sjajna druga vožnja najboljeg hrvatskog skijaša

Zubčić je oduševio u Garmisch Partenkirchenu osvojivši četvrto mjesto u veleslalomu…

Hrvatski skijaš 27-godišnji Filip Zubčić zamalo je po drugi puta u karijeri završio na postolju u utrkama Svjetskog kupa. U nedjelju je u veleslalomu u njemačkom Garmisch Partenkirchenu osvojio četvrto mjesto zaostavši za pobjednikom, Francuzom Alexisom Pinturaultom 35 stotinki.

gol expired Dirljiva zahvala Bryantove supruge Realu i Atleticu: Obje ruke za Milan, anegdota s Ronaldinhom i Messijem ušla u legendu divider

Zubčić je nakon prve vožnje bio deveti, ali u drugoj utrci ostvario je najbolje vrijeme, što mu je na kraju donijelo četvrto mjesto. Švicarac Loic Meillard (+0,16) bio je drugi, a treće mjesto osvojio je Norvežanin Leif Kristian Nestvold-Haugen (+0,24).

Zubčić je tako po četvrti puta ove sezone bio među deset najboljih u svojoj najjačoj disciplini, s tim da je 11. siječnja u Adelbodenu zauzeo drugo mjesto u veleslalomu, što mu je najbolji rezultat u karijeri.

gol expired Čarobnjak koji je šokirao Engleze i kako su osakatili nogomet: Velikani su nudili brda i doline, ali ostao je rob malog kluba divider

Ujedno, hrvatski skijaš probio se na četvrto mjesto u poretku veleslalomaša, ima 188 bodova. Ispred njega su Slovenac Žan Kranjec (315 bodova), Norvežanin Henrik Kristoffersen (289) i Alexis Pinturault (272).

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Kristoffersen sa 877 bodova. Slijede ga Pinturault sa 822, te Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde sa 820 bodova, dok je Zubčić na 21. mjestu sa 257 bodova.