Jadran nemoćan

Barceloneta protutnjala Poljudom, sve je bilo gotovo već na poluvremenu

Potpuno nemoćan bio je Jadran protiv Barcelonete u prve dvije četvrtine kada nije uspio zabiti ni jedan pogodak.

Jadran Split (Foto: Jakov Prkić/Cropix)

Vaterpolisti splitskog Jadrana izgubili su domaći susret 7. kola skupine A Lige prvaka, španjolska Barceloneta slavila je u Splitu s 9-5 (2-0, 4-0, 2-3, 1-2).

Potpuno nemoćan bio je Jadran protiv Barcelonete u prve dvije četvrtine kada nije uspio zabiti ni jedan pogodak. Teško su Splićani dolazili i do udarca, a kada bi prijetili suparniku sve je udarce obranio gostujući vratar Aguirre. Utakmica je tako odlučena nakon samo dvije četvrtine kada je Barceloneta imala ogromnu prednost od 6-0.

Nakon toga su se Španjolci opustili, Jadran je tek tada došao do zraka i sve je završilo slavljem gostiju 9-5.

Rino Burić je postigao dva pogotka za Jadran, dok su po jednom strijelci bili Marinić Kragić, Čagalj i Bukić. Za Barcelonetu, sastav kojeg vodi hrvatski trener Elvis Fatović, po dva pogotka su dali Famera Kopencova, Munarriz i Perrone Rocha.

Na vrhu ljestvice skupine A po 18 bodova imaju Pro Recco, Barceloneta i Olympiakos. Vouliagmeni ima 10 bodova, Radnički osam, a Jadran sedam. Na dnu su Hannover s tri i Dinamo iz Tbilisija bez bodova.

U srijedu će dubrovački Jug Adriatic osiguranje, u sklopu skupine B, gostovati u Berlinu kod Spandau 04. Utakmica počinje u 19.30 sati.