breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
Snow Queen 2011 na GOL.hr

Marlies Schild došla je do svoje treće krune na sljemenskom slalomu...

Austrijanka Marlies Schild pobjednica je sedmog izdanja "Snježne kraljice, slaloma Svjetskog kupa skijašica na Sljemenu, dok je najbolja hrvatska skijašica Ana Jelušić zauzela 11. mjesto. Do prvih bodova stigla je i Sofija Novoselić osvojivši 25. mjesto.

Za najbolju slalomašicu današnjice bila je to treća pobjeda na Sljemenu nakon trijumfa 2006. i 2007. godine. Za 29-godišnju Austrijanku iz Admonta bila je to i četvrta pobjeda ove sezone u pet slaloma, te 25. u karijeri. Osim 100 bodova Schiled će za pobjedu osvojiti i 42.000 eura, te krunu koju za pobjednike zagrebačke utrke izrađuje tvrtka Samobor kristal.

Drugo mjesto osvojila je Njemica Maria Riesch sa 0.75 sekunde zaostatka, dok je treća bila Talijanka Manuela Moelgg sa 1.08 sekundi zaostatka.

Najbolja hrvatska skijašica Ana Jelušić zauzela je 11. mjesto što je njezin najbolji plasman ove sezone. U Courchevelu je bila 16., dok je na posljednjoj slalomskoj utrci prije Sljemena u Semmeringu zauzela 22. mjesto. Na otvaranju sezone u finskom Leviju nije ušla u drugu vožnju, a u Aspenu je ispala u drugoj vožnji.

Bio je to ujedno Anin treći najbolji rezultat na Sljemenu. Najbolji plasman ostvarila je 2007. godine kada je zauzela drugo mjesto iza pobjednice Marlies Schild. Na prvom izdanju sljemenskog slalom 2005. godine je bila deveta, dok je prošle godine zauzela 11. mjesto. Osvojila je i jedno 16., te 25. mjesto.

Do bodova je došla i Sofija Novoselić koja je zauzela 25. mjesto. Za 20-godišnju Zagrepčanku to su prvi bodovi u Svjetskom kupu. Sofija je prošle sezone ispala iz hrvatske reprezentacije i trenira sama s trenerom, a njezine nastupe financiraju roditelji. Ostvarivši rezultat karijere Sofija je postala četvrta hrvatska skijašica nakon Janice Kostelić, Ane Jelušić i Nike Fleiss koja je osvojila bodove u povijesti Svjetskog kupa.

Treća hrvatska predstavnica Tea Palić nije uspjela izboriti drugu vožnju. U prvoj je zauzela 39. mjesto.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Riesch sa 833 bodova, druga je Amerikanka Lindsey Vonn sa 647 bodova, a treća je Austrijanka Elisabeth Goergel sa 483 bodova. Ana Jelušić zauzima 54. mjesto sa 48 bodova, dok je Sofija Novoselić 97. sa 6 bodova.

U poretku slalomašica vodi Schield sa 400 bodova, ispred Riesch (320) i Poutiainen (300). Ana Jelušić je 22. sa 48 bodova, a Sofija Novoselić 53. sa šest bodova.

Tijek druge vožnje:

Marlies Schild pobjednica je Snježne kraljice s vremenom 2:01.80 , druga je Maria Riesch, a treća Manuela Moelgg!

Njemica Maria Riesch preuzela je vodstvo s 50 stotinki boljim vremenom 2:02.55. Ostale su dvije skijašice do kraja. Talijanka Manuela Moelgg je ušla kao druga s 33 stotinke zaostatka za Riesch.

Finkinja Tanja Poutiainen preuzela je vodstvo, s čak sekundom i 11 stotinki prednosti ispred Noens, s vremenom 2:03.05. Sada je promašila vrata i izletjela Susanne Riesch. Amerikanka Sarah Schleper ušla je kao 4. sa sekundom i 44 stotinke zaostatka. Maria Pietilae-Holmner sada je druga s 59 stotinki zaostatka za Poutiainen.

Francuskinja Nastasia Noens sada je vodeća ispred Zettel s 15 stotinki prednosti. Ana Jelušić je peta, ostalo je još 7 skijašica.

Austrijanka Kathrin Zettel preuzela je vodstvo ispred Aubert s vremenom  2:04.31, čak 98 stotinki bolje od Aubert. Jelušić je sada treća. Sada je druga Veronika Zuzulova s 85 stotinki zaostatka za Zettel. Ana je četvrta...

Prošlogodišnja pobjednica, Francuskinja Sandrine Aubert odvozila je fantastičnu drugu vožnju i skinula je vrijeme Duerr za 1.69 sekundi. Vodeća je s vremenom 2:05.29. Sada je na drugom mjestu također Francuskinja Barthet sa sekundom zaostatka za Aubert. Švicarka Feierabend preuzela je drugo mjesto, sa 72 stotinke zaostatka za Aubert. Ana Jelušić sjajno je odskijala i 2. vožnju te je zaostala za Aubertom samo 16 stotinki, dovoljno za trenutno drugo mjesto s vremenom 2:05.13! Iza Ane nastupila je Tina Maze, Slovenka je ušla kao treća s 51 stotinkom zaostatka za Aubert. Šveđanka Therese Borssen sada je treća s 35 stotinki zaostatka. Njemica Geiger promašila je vrata, Ana je i dalje druga. Ostalo je još 9 skijašica.

Njemica Katharina Duerr preuzela je vodstvo s vremenom 2:06.98 a drugo mjesto sada drži Šarka Zahrobska. Sofija Novoselić sve je iznenadila u prvoj vožnji jer je zauzela 25. mjesto, sada je u drugoj vožnji ušla u cilj s vremenom 2:09.13 i drži peto mjesto. Četvrta je Šveđanka Wikstroem sa sekundom i 8 stotinki zaostatka za vodećom. Njemica Nina Perner sad je uzela 2. mjesto s deset stotinki zaostatka za sunarodnjakinjom Duerr.

Drugu vožnju otvorila je Njemica Veronika Staber i ušla u cilj sa 2:07.85. Iza nje Bertrand je ušla u cilj, nakon velike pogreške, s velikim zaostatkom od 35 sekundi, a pogriješila je odmah i Talijanka Fanchini.