Superkombinacija u Tarvisiju: Slavlje za Tinu Maze

Slovenska skijašica Tina Maze proslavila je u talijanskom Tarvisiju jubilarnu desetu pobjedu u karijeri, pod okriljem Svjetskog kupa. Maze je slavila u superkombinaciji...

Nakon spusta je 27-godišnja Slovenka bila na petom mjestu, no fantastično je odradila slalomski dio utrke i na kraju slavila s pobjedničkim vremenom 2:13.54. Sve ostale skijašice iz vrha su napravile zbog toga jedan korak unatrag, pa je tako Amerikanka Lindsey Vonn u konačnici osvojila drugo, Njemica Maria Riesch treće, a Šveđanka Anja Pärson četvrto mjesto.

Nastavak je ovo odlične forme Maze koja je na nedavnom Svjetskom prvenstvu u Garmischu osvojila zlatnu medalju u veleslalomu, ali i srebro u superkombinaciji. U Svjetskom kupu je, pak, ostvarila dosad osam veleslalomskih pobjeda, te po jednu u spustu i superkombinaciji.

U ukupnom redoslijedu je, pak, Vonn smanjila zaostatak za Riesch za dodatnih dvadeset bodova, ali Riesch i dalje ima dobru prednost od 176 bodova.

Drugim je mjestom Vonn osvojila mali Kristalni globus u ovoj disciplini, a tijekom vikenda će skijašice na istom mjestu voziti utrke spusta i superveleslaloma.