Superkombinacija nije donijelo puno dobroga našim skijašima…

Dok je naš najbolji skijaš Ivicia Kostelić odlučio preskočiti superkombinaciju i spust na SP-u u Garmischu, na stazu Kandahar 2 su izašli naši ostali skijaši. Natko Zrnčić-Dim bran je broncu od prije dvije godine, no lošim nastupom u spustu upropastio je šansu za novu senzaciju.

Norvežanin Aksel Lund Svindal obranio je naslov svjetskog prvaka u superkombinaciji na SP-u. Svindal je u slalomu zadržao prednost koju je ostvario u spustu i slavio sa 1.01 sekundom prednosti ispred srebrnog Talijana Christofa Innerhofera i 1.90 ispred brončanog, još jednog Talijana Petera Filla.

Svindalu je ovo četvrto zlato sa svjetskih prvenstava. Uz ova dva iz superkombinacija, prije četiri godine u Aareu je bio najbolji u spustu i veleslalomu. Innerhofer je trećom medaljom na ovogodišnjem SP već sada izrastao u jednog od junaka prvenstva, prošloga je tjedna osvojio zlato u superveleslalomu i broncu u spustu.

Zrnčić-Dim je u slalomu ostvario četvrti rezultat, te je ukupno zauzeo osmo mjesto sa 3.20 sekundi zaostatka za Svindalom.

Tin Široki je natjecanje završio na 18. poziciji sa 7.01 sekundi slabijim vremenom od Svindala.

Nažalost, od naših se najgore proveo Dalibor Šamšal koji je teško pao prilikom spusta i zaustavio se tek u zaštitnoj ogradi. Hrvatski skijaš sam nije mogao ustati, a vjerojatno je ozlijedio koljeno. Vjeruje se kako ozljeda ipak nije teže prirode, jer smo Dalibora vidjeli kako se polako na skijama spušta prema ciljnoj ravnini. U bolnici će magnetska rezonanca pokazati pravo stanje stvari...

Snimku Šamšalovog pada POGLEDAJTE OVDJE!

Prije pada zaostajao je 3.72 sekunde za vodećim Akselom Lundom Svindalom, jedinim koji je spust završio ispod dvije sekunde (1:59.49).