Veliki uspjeh

Sandra Perković osvojila brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Dohi

Sandra Perković osvojila je brončanu medalju u bacanju diska na Svjetskom atletskom prvenstvu u Dohi…

Sandra Perković i Denia Caballero (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Sandra Perković nije uspjela obraniti naslov svjetske prvakinje u bacanju diska osvojen prije dvije godine u Londonu, ali je u na stadionu Khalifa u Dohi upotpunila kolekciju odličja sa svjetskih prvenstava osvojivši brončanu medalju hicem od 66,72 metara ostvarenim u prvoj seriji finala, dok su zlato i srebro osvojile Kubanke Yaime Perez i Denia Caballero.

Yaime Perez je dokazala da je najbolja bacačica u ovoj sezoni i po prvi put u karijeri osvojila je odličje na najvećim natjecanjima, svjetskim prvenstvima i olimpijskim igrama. Ona je pobjednički hitac od 69,17 metara bacila u petoj seriji, nakon što joj je nakratko vodstvo preuzela sunarodnjakinja Denia Caballero hicem od 68,44 metara u četvrtoj seriji.

Dalilah Muhammad (Foto: AFP) Svjetski rekord Dalilah Muhammad na 400 m prepone divider

Nažalost, Sandra Perković je nakon vrlo dobrog otvaranja, imala lošiji pokušaj u drugoj seriji (62,39 m), a u trećoj je nagovijestila da bi se mogla upustiti u borbu s Kubankama, kad je njezin disk opet odletio preko 66 metara (66,19 m).

No, u preostale tri serije najbolja svjetska bacačica diska u posljednjem desetljeću nije uspjela ostvariti daljine kojima je osvajala najsjajnija odličja na najvećim natjecanjima. U četvrtoj i petoj seriji je podbacila te zbog toga namjerno prestupila, da bi u šestoj seriji njezin disk završio u zaštitnoj mreži.

Robert Whittaker (Foto: AFP) Veliki obračun u Australiji: Prvak protiv neporaženog izazivača bori se na velebnom stadionu divider

Četvrtom medaljom na svjetskim prvenstvima Sandra Perković je postala tek trećom bacačicom diska kojoj je to pošlo za rukom. Svjetskom prvakinjom je bila u Moskvi 2013. i u Londonu 2017. godine, a u Pekingu 2015. osvojila srebro.

Uz četiri odličja na svjetskim prvenstvima, Perković je aktualna dvostruka olimpijska pobjednica i peterostruka europska prvakinja.