svaka im čast

Povijest hrvatskog skijanja je ispisana! Čudesni rezultati Popović i Ljutić u slalomu

Hrvatska je dvije predstavnice u Top 10 čekala od 2009. godine.

Završen je slalom u finskom Leviju. Leona Popović je završila na šestom mjestu, a Zrinka Ljutić kao sedma. To je jedan od najboljih rezultata hrvatskog ženskog skijanja u povijesti.

Do pobjede je stigla Mikaela Shiffrin.

Hrvatska je dvije predstavnice u Top 10 čekala od 2009. godine kada je Nika Fleiss završila deseta, a Ana Jelušić na četvrtom mjestu.

Popović je do šestog mjesta stigla s vremenom 1:53.83 i zaostatkom od 1,62 sekunde za američkom skijašicom koja je ostvarila drugu pobjedu u dva dana u Leviju s vremenom 1:52.21.

Romelu Lukaku Poznata sudbina Lukakua na Svjetskom prvenstvu: Čekaju ga Vatreni divider

Zrinka Ljutić, koja je imala startni broj 30., bila je sedma s vremenom 1:54.00 i 1,79 sekunde za pobjednicom.

Drugo mjesto zauzela je Švicarka Wendy Holdener (1:52.49), dok je treća, kao i jučer, bila Slovakinja Petra Vlhova (1:52.89).

Nakon dva odvožena slaloma u ukupnom poretku skijašica Shiffrin drži prvo mjesto sa 200 bodova, druga je Holdener sa 125 bodova, a treća je Vlhova sa 120 bodova. Popović je sedma sa 66 bodova, a Ljutić, koja jučer nije završila utrku, 13. sa 36 bodova.