Kaos na kraju sezone: Otkazan i veleslalom, Ivici naslov slalomu?

Loši vremenski uvjeti, kiša i visoke temperature, doveli su do otkazivanja muškog veleslaloma na završnici Svjetskog skijaškog kupa u švicarskom Lenzerheideu...

To automatski znači i da je Amerikanac Ted Ligety osvojio Mali globus u ovoj disciplini, treći put u karijeri, nakon 2008. i prošle godine. Ligety je završio sezonu s tri pobjede u veleslalomu (Beaver Creek, Val d'Isere i Alta Badia) i 383 boda, 77 više od Aksela Lunda Svindala i 80 od Cypriena Richarda, dvojice koji su ga eventualno mogli prestići da je u petak održana utrka. Odličnu je sezonu Ligety okrunio i naslovom svjetskog prvaka u veleslalomu.

''Osvojiti i Mali globus i svjetsko zlato je prilično impresivno. Definitivno sam želio medalju na Svjetskom prvenstvu, a uvijek idem i na naslov u Svjetskom kupu jer je on bolji pokazatelj tvoga skijanja'', istaknuo je 26-godišnji Amerikanac.

Dodajmo još da je naš Ivica Kostelić sezonu u veleslalomu završio na 11. mjestu sa 120 bodova.

U 9 sati ujutro trebao je početi i ženski slalom s našom Anom Jelušić koji je zasad prebačen na 11 sati, ali jasno je da i njemu prijeti otkazivanje.

Podsjetimo, u četvrtak su zbog istog razloga otkazane obje superveleslalomske utrke, a ako se vrijeme ne popravi Ivica Kostelić bi sutrašnjim otkazivanjem slaloma osvojio i Mali globus u toj disciplini.