Granitna obrana

Sjajna utakmica domaćina Eura: Primili nestvarno malo golova i poslali poruku svima

Njemačka je u povijesnoj utakmici lako svladala Švicarsku u prvom kolu skupine A Europskog rukometnog prvenstva.

Slavlje njemačkih rukometaša (Foto: Afp)

Njemačka rukometna reprezentacija s uvjerljivih je 27:14 (13:8) svladala Švicarsku na otvaranju Europskog prvenstva koje je obilježio rekordan broj gledatelja na jednoj rukometnoj utakmici, jer se na nogometnoj Merkur-Spiel Areni u Düsseldorfu našlo 53.586 gledatelja.

Domaća reprezentacija nije razočarala svoje brojne navijače i s lakoćom je svladala Švicarsku, koja je kakav-takav otpor pružala do 38. minute, kad je još uvijek bila u zaostatku od pet pogodaka (15:10). No Švicarci su u sljedećih 15 minuta ostali bez pogotka, a primili su ih sedam za 22:10.

Juri Knorr sa šest pogodaka bio je najbolji strijelac utakmice, a po tri pogotka za Njemačku postigli su Justus Fischer i Julian Koster. Najbolji strijelac Švicaraca s četiri pogotka bio je Lenny Rubin.

U prvoj utakmici 1. kola u skupini A Francuska je s 39:29 bila bolja od Sjeverne Makedonije.

U četvrtak je na rasporedu šest utakmica u skupinama D, E i F.

Hrvatska reprezentacija prvu utakmicu u skupini B, u kojoj će joj suparnik biti Španjolska, odigrat će u petak, s početkom u 20:30, u SAP Areni u Mannheimu.