Disciplinski postupak

Poništena pobjeda hrvatskih rukometašica: Ponavlja se deset minuta utakmice, razlog je bizaran

Disciplinska komisija poništila je pobjedu mladih rukometašica nad Austrijom.

Hrvatska ženska juniorska rukometna reprezentacija pobijedila je u četvrtak na Europskom prvenstvu do 19 godina u Celju Austriju s 24:23.

Međutim, u petak je ta utakmica i pobjeda poništena jer je EHF usvojio žalbu Austrijskog rukometnog saveza.

Protest se odnosio na igračicu Hrvatske Miju Brkić, koja je igrala s dobivena tri isključenja te ujedno i postigla pobjednički pogodak protiv Austrije.

Nakon pregleda video-snimke utakmice, Disciplinska komisija EHF-a je utvrdila da je Mia Brkić stvarno dobila tri isključenja pa je Disciplinska komisija EHF-a donijela odluku da se poništava konačan rezultat utakmice.

gol expired Čeferin se posuo pepelom: "Ovakav Euro sigurno nećemo ponoviti, nije bio pošten za sve..." divider

Završnih 10 minuta i dvije sekunde utakmice između Austrije i Hrvatske će se ponovno odigrati su subotu, počevši od rezultata 19-:8 za Hrvatsku.

Hrvatske rukometašice neće po dobrome pamtiti petak jer su u drugoj utakmici u Celju poražene od Francuske s 14:24.