SP u vaterpolu

U derbiju prvog kola Crnogorci nakon raspucavanja svladali SAD

Crnogorci nakon raspucavanja svladali SAD

Crna Gora (Foto: Profimedia)

U derbiju prvog kola po skupinama Svjetskog vaterpolskog prvenstva u Dohi, u sklopu skupine C, Crna Gora je nakon raspucavanja svladala Sjedinjene Američke Države 16-15 (3-1, 2-3, 4-3, 2-4; 5-4).

Posljednju četvrtinu Crnogorci su dočekali uz prednost od 9-7. Amerikanci su uspjeli izjednačiti na 9-9, potom i na 10-10, dok je minutu prije kraja Bowen pogodio za 11-11. Do kraja dvoboja svaka je reprezentacija imala šansu postići pogodak vrijedan pobjede, no u završnici su mreže mirovale.

Jerko Marinić Kragić Barakude pobjedom otvorile Svjetsko prvenstvo: Slijedi veliki sudar u reprizi finala iz Zagreba divider

Tijekom raspucavanja Crnogorci nisu realizirali dva udarca, a Amerikanci tri, s tim da je posljednji u nizu od Amerikanaca bez realizacije ostao Irving.

Ukropina je s tri gola bio prvi strijelac Crne Gore, dok je Alex Bowen postigao čak šest pogodaka za reprezentaciju SAD-a.

Ivica Tucak Tucak komentirao pobjedu i iznenadio izjavom: "Dobio sam brojne poruke upozorenja od Amerikanaca" divider

U drugom ogledu skupine C Srbija se do poluvremena mučila s Japanom, ali na kraju ipak slavila 17-10 (4-3, 4-4, 5-1, 4-2).

U skupini B Grčka je bila uvjerljiva protiv Kine koju je svladala 24-6 (4-1, 6-0, 7-3, 7-2), dok je u ogledu za, vrlo vjerojatno drugo mjesto u skupini, Francuska nadjačala Brazil sa 16-11 (3-1, 5-4, 4-3, 4-3).

Grčki vaterpolisti Svjetski i olimpijski doprvak razmontirao protivnika na otvaranju Svjetskog prvenstva divider