Real Madrid nastavio je veliku pobjedničku seriju u gostima kod Getafea. Ronaldo i Higuain zabili su po dva gola...

Real Madrid nije napravio krivi korak na neugodnom gostovanju kod Getafea. Kao i Barcelona dan prije protiv Osasune, 'kraljevski klub' zabilježio je sigurnu pobjedu i nastavio mrtvu trku s najljućim rivalem, s kojim dijeli prvo mjesto na tablici Primere.

Iako bez ozljeđenog Kake, Real je s lakoćom dotukao domaćine već u prvom poluvremenu. U ofenzivi su dobili priliku Cristiano Ronaldo, Rafael van der Vaart i Gonzalo Higuain.

Ronaldo je načeo mrežu Getafea iz slobodnjaka u 13. minuti, a već do 23. minute Higuain je s još dva pogotka riješio utakmicu. Ronaldo je u 37. minuti povećao prednost Reala na 4:0, a do kraja dvoboja Parejo i Leon tek su ublažili poraz.

Na tablici Primere nakon 28 odigranih kola Real i Barca imaju po 71 bod, daleko su ispred konkurencije i međusobni okršaj na Bernabeu za nekoliko tjedana mogao bi riješiti pitanje prvaka...

Primera, 28. kolo:

Getafe - Real Madrid 2-4 (Parejo 38, Leon 80 / Cristiano Ronaldo 13, 37, Higuain 20, 23)