Ludnica u vrhu

VIDEO Pogledajte sve golove kola u kojem su nokautirani i Hajduk i Dinamo

Iza nas je 25. kolo Hrvatski Telekom Prve lige.

Na pet utakmica 25. kola Prve HNL postignuto je 11 golova, što je jedan od najslabijih golgeterskih učinaka u ovoj sezoni. No, ova prvenstvena runda imala je golemu važnost zbog dva međusobna sraza unutar velike četvorke.

Već tradicionalno, prva utakmica odigrana je u petak. U Koprivnici su se sastali Slaven Belupo i Hrvatski dragovoljac, a domaćini su slavili pogotkom Arijana Brkovića iz jedanaesterca u 64. minuti.

Brković zabio za pobjedu Slaven Belupa

Vikend program otvoren je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu gdje je Lokomotiva ugostila Goricu. Za 1:0 strijelac je bio Sandro Kulenović u 18. minuti.

Kulenović načeo Goricu

Konačnih 2:0 postavio je Marko Dabro u 72. minuti.

Dabro potvrdio pobjedu Lokosa

Najefikasnija utakmica ovog kola bio je Jadranski derbi Hajduk - Rijeka odigran na Poljudu gdje je prednost gostima donio Josip Drmić poslije kornera u 17. minuti.

Drmić načeo Hajduk

Vodstvo Rijeke je u 33. minuti udvostručio Haris Vučkić udarcem s ruba šesnaesterca.

Vučkić matirao Subašića

Hajduk je smanjio zaostatak u 69. minuti, strijelac je bio Marko Livaja koji se tom prilikom zabio u stativu i umalo ozlijedio.

Livaja dao nadu Splićanima

Neizvjesnost oko pobjednika na Poljudu trajala je do 86. minute kada je Anton Krešić iskoristio smušenost Hajdukove obrane i potvrdio trijumf Rijeke.

Krešić otklonio sve dileme

U nedjelju su se u ranijem terminu na Šubićevcu sastali Šibenik i Istra 1961. Gosti su u finišu prvog poluvremena poveli, strijelac je bio Dion Drena Beljo.

Beljo poentirao glavom na Šubićevcu

Šibenik je izjednačio u 53. minuti, Antonio Marin je uputio loptu koja je prešla gol-liniju.

Marin poništio vodstvo Istre

Za potpuni preokret zabio je u 63. minuti Ivan Delić.

Delić za preokret i pobjedu Šibenčana

Posljednja utakmica kola odigrana je u Gradskom vrtu gdje je Osijek pobijedio Dinamo s 1:0. Tri iznimno važna boda Osječanima je donio Antonio Mance u 77. minuti.