Španjolska je pobjedom protiv Gruzije (3:1) zaključila kvalifikacija za Euro 2024. kao prva momčad skupine A, no sve je palo u drugi plan zbog teške Gavijeve ozljede.
Tri vijesti o kojima se priča
Mlada zvijezda Barcelone u suzama je napustila teren, a prve prognoze kažu da je ozlijedio prednji križni ligament desnog koljena, što znači da neće igrati sve do kraja sezone.
To je duboko potreslo španjolsku nogometnu reprezentaciju, u svlačionici je vladala grobna tišina nakon utakmice, otkrio je izbornik Luis de la Fuente.
Ispunilo se Pepovo proročanstvo: Barcina zvijezda u suzama napustila teren, otpao do kraja sezone
"U svlačionici je kao na sahrani, rekao sam igračima da se moraju trgnuti."
Teška ozljeda pogodila je i Barcelonu, koja je udarila žestoku paljbu na Savez i izbornika. Ostali su bez važnog igrača, i to zbog utakmice prije koje se već znalo da će Furija biti prva u skupini i tako osigurati izravan plasman na europsku smotru.
Dodajmo kako se Gavi u ranim jutarnjim satima pojavio u Barceloni na štakama kako bi odradio prve preglede, a u zračnoj su ga luci dočekali njegov otac i agent Ivan de la Pena.
‼️3am aterriza Gavi en Barcelona para pasar pruebas médicas
— Víctor Navarro (@victor_nahe) November 20, 2023
Le acompaña Luque (RFEF) y le esperaban en la terminal su agente, De la Peña y miembros de seguridad y comunicación del Barça #fcblive pic.twitter.com/1xds8LIO9J