Sjajan potez

VIDEO Haaland i De Bruyne zamijenili uloge: Pogledajte golčinu koja City vodi prema tituli

Manchester City i Arsenal se bore za titulu prvaka Engleske.

Kevin De Bruyne i Erling Haaland (Foto: Afp)

33. kolo Premier lige donijelo nam je sraz Manchester Cityja i Arsenala, koji bi mogao biti presudan po pitanju prvaka Engleske.

U ovu utakmicu Topnici su ušli s pet bodova više od Građana, koji pak imaju dvije utakmice manje. Eventualnom pobjedom smanjili bi prednost i došli u priliku da u zaostalim susretima uzmu bodove i preskoče Arsenal na ljestvici.

Zaostale utakmice su im domaći susret protiv West Hama i gostovanje kod Brightona, a odigrat će ih 3. i 24. svibnja (prije posljednjeg kola). Do kraja im je također vrlo povoljan raspored.

Zbog toga mnogi vjeruju da City eventualnom pobjedom dolazi na korak od osvajanja titule.

Bruno Petković i Marko Livaja Dinamo u nedjelju ima priliku napraviti nešto što na Poljudu nikad nisu uspjeli divider

Budući da je u pitanju veliki ulog, City je ozbiljno otvoio susret. Već u 6. minuti poveli su nakon kombinacije Erlinga Haalanda i Kevina De Bruynea, ali ovog puta nije poentirao norveški golgeter.

Haaland je primio loptu na centru, proslijedio je belgijskom nogometašu, koji je povukao gotovo do ruba kaznenog prostora i neobranjivo pogodio gostujuću mrežu za eksploziju oduševljenja na Etihadu.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena John Stones je povećao prednost Cityja na 2:0.

Pogodak Kevina De Bruynea možete vidjeti OVDJE.