1000. gol Reala u elitnom natjecanju

Real pobijedio Inter u Madridu i osvojio prvo mjesto u skupini: Kroos i Asensio strijelci, Barella isključen

Real je pobijedio Inter 2:0 u Madridu i osvojio prvo mjesto u skupini D Lige prvaka…

U skupini D tek su se u međusobnom dvoboju u Madridu Real i Inter borili za prvo mjesto na ljestvici. Talijanskom prvaku je trebala pobjeda za skok na tron, no već od 17. minute Inter je bio u minusu. Sjajno je, tada, s petnaestak metara suparničku mrežu naciljao Toni Kroos. Bio je to, ujedno, tisućiti pogodak Reala u povijesti Kupa prvaka / Lige prvaka.

gol expired VIDEO Udarac pokrenuo kaos! Sudac u tri minute isključio dvojicu, dao crveni igraču s klupe i podijelio još tri žuta divider

Kao i u prvom međusobnom susretu na San Siru, Inter nije igrao loše i imao je brojne prilike, ali su sve ostale neiskorištene. Potom je u 64. minuti pocrvenio gostujući igrač Barrella, a konačnih 2-0 postavio je Marco Asensio u 79. minuti.

Inače, Real je u ovom ogledu kapetanski vodio hrvatski reprezentativac Luka Modrić koji je upisao veliki jubilej, stotu utakmicu u karijeri u Ligi prvaka. Time je postao prvi Hrvat u povijesti s takvim dosegom. Modrić je odigrao svih 90 minuta.

U redovima Intera cijelu je utakmicu odigrao Ivan Perišić, dok je nakon sat vremena igru napustio Marcelo Brozović.

gol expired Čudesni Modrić postao prvi Hrvat s ovim dostignućem u Ligi prvaka divider

U drugom susretu ove skupine Šahtar je bio sasvim blizu prve pobjede u sezoni, ali je primio gol od Nikolova u 93. minuti te je remizirao kao domaćin protiv Šerifa 1-1. Bez obzira na rezultat ove utakmice Šerif je bio siguran treći, a Šahtar posljednji.

Rezultati i ljestvice nakon odigranih utakmica posljednjeg 6. kola u skupina A, B, C i D nogometne Lige prvaka:

Skupina A
PSG - Club Brugge 4-1 (Mbappe 2, 7, Messi 38, 76-11m / Rits 68)
Leipzig - Manchester City 2-1 (Szoboszlai 24, Andre Silva 71 / Mahrez 76)

1.Manchester City 6 4 0 2 18-10 12
2.PSG 6 3 2 1 13-8 11
3.Leipzig 6 2 1 3 15-14 7
4.Club Brugge 6 1 1 4 6-20 4

Skupina B
Milan - Liverpool 1-2 (Tomori 29 / Salah 36, Origi 55)
Porto - Atletico Madrid 1-3 (Sergio Oliveira 90+6-11m / Griezmann 56, Correa 90, De Paul 90+2)

1.Liverpool 6 6 0 0 17-6 18
2.Atletico (M) 6 2 1 3 7-8 7
3.Porto 6 1 2 3 4-11 5
4.Milan 6 1 1 4 5-9 4

Skupina C
Borussia (D) - Bešiktaš 5-0 (Malen 29, Reus 45+2-11m, 53, Haaland 68, 81)
Ajax - Sporting 4-2 (Haller 8-11m, Antony 42, Neres 58, Berghuis 62 / Nuno Santos 22, Tabata 78)

1.Ajax 6 6 0 0 20-5 18
2.Sporting 6 3 0 3 14-12 9
3.Borussia (D) 6 3 0 3 10-11 9
4.Bešiktaš 6 0 0 6 3-19 0